https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_8504ee570e966bcd9b58d951f_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin iki tələbəsi Akademik Xoşbəxt Yusifzadə adına tələbə təqaüdünə layiq görülüb.
2024/2025-ci tədris ilinin yekun göstəricilərinə əsasən, ortalama balı ən yüksək olan və təhsil aldıqları vaxt ərzində həm bacarıq və davranışları, həm də sosial-ictimai fəaliyyətləri ilə nümunəvi tələbə kimi tanınan BANM-ın "Neft-qaz mühəndisliyi" ixtisasının V kurs tələbələri Rza Abdullayev və Malik Akqubayev təqaüd qazanıb.
Rza Abdullayev - 2020-ci ildə 657.9 bal toplayaraq Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasına daxil olub. Hazırda ixtisas birincisidir. İstanbul Texniki Universtitetində təhsil alıb.
SOCAR və bp şirkətlərində yay təcrübəsi proqramlarında iştirak edib. Magistraturaya qəbul imtahanlarında 90.5 toplayaraq rus sektoru üzrə ölkə ikincisi olub.
Malik Akqubayev - 2020-ci ildə 650.2 balla Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasına daxil olub. Hazırda fakültə üçüncüsüdür.
SOCAR, Kronos ICT kimi qabaqcıl şirkətlərdə mühüm praktiki təcrübə qazanıb. Kompleks Qazma Işləri Trestində mühəndis kimi fəaliyyət göstərib və burada müasir qazma texnologiyalarını araşdırıb.
ABB Startup Challenge, SOCAR 4SIM və Teknofest yarışlarının finalçısı olub. Onun “Wind Energy Perspectives in Azerbaijani Region” adlı layihəsi beynəlxalq elmi konfransda elmi-nəzəri dəyərinə görə ll yerə layiq görülüb.
Malik hazırda EI-Group/DRL MMC-də tədqiqatçı köməkçisi (Research Assistant) kimi çalışır və elmi-praktiki fəaliyyətini davam etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_8504ee570e966bcd9b58d951f_o.jpg
Двое студентов Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR были удостоены студенческой стипендии имени академика Хошбахта Юсифзаде.
Так, по итогам 2024/2025 учебного года студенты 5 курса специальности «Нефтегазовая инженерия» БВШН Рза Абдуллаев и Малик Акгубаев, набравшие наивысший средний балл и признанные образцовыми студентами были удостоены этой стипендии.
Рза Абдуллаев поступил в БВШН в 2020 году, набрав 657,9 балла. В настоящее время он является лучшим студентом в своей специальности. Рза прошел обучение в Стамбульском техническом университете.
Он также участвовал в летних программах стажировок, проводимых в компаниях SOCAR и BP.
Рза занял второе место в стране по результатам вступительных экзаменов в русское отделение магистратуры (90,5 баллов) .
Малик Акгубаев поступил в БВШН в 2020 году, набрав 650,2 балла. В настоящее время он является третьим лучшим студентом факультета.
Малик приобрел значительный практический опыт работы в таких ведущих компаниях, как SOCAR и Kronos ICT. Он работал инженером в Тресте комплексных буровых работ, где занимался исследованием современных технологий бурения.
Малик был финалистом конкурсов ABB Startup Challenge, SOCAR 4SIM и Teknofest. Его проект «Перспективы ветроэнергетики в Азербайджанском регионе» был удостоен 2-го места за свою научно-теоретическую ценность на международной научной конференции.
В настоящее время Малик работает научным сотрудником в компании EI-Group/DRL LLC и продолжает свою научную и практическую деятельность.