https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_8a3b8c0f274cba2aa6d8f0199_o.jpg
Sərfəli xidmətləri ilə tanınan “Nar” Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Regional İnkişaf İctimai Birliyi (RİİB) tərəfindən həyata keçirilən maarifləndirici kampaniyaya tərəfdaşlıq edərək, uşaqların hüquqlarının qorunması və bu sahədə məlumatlılığın artırılmasına dəstək verib.
Layihə çərçivəsində uşaqlar üçün maarifləndirici vörkşoplar, hüquqi bilikləri artıran təlimlər, interaktiv yarışmalar və əyləncəli fəaliyyətlər təşkil edilib. Bu fəaliyyətlərin əsas məqsədi uşaqlara hüquqlarını tanıtmaq, onları cəmiyyətin fəal üzvü olmağa təşviq etməkdir. Yarışmalarda fəallıq göstərən uşaqlar bu ilin sonunda Milli Məclisdə baş tutacaq qanunvericilik simulyasiyasında iştirak edəcək və “uşaq hüquqları səfiri” seçiləcəklər. Layihənin növbəti mərhələsində isə ilin sonuna doğru hüquqi məlumat və yardım imkanlarını əhatə edəcək “Hüquqlarını tanı” adlı mobil tətbiqin istifadəyə verilməsi, 14 regionda maarifləndirici tədbirlərin keçirilməsi planlaşdırılıb.
Tədbirin açılış mərasimində çıxış edən “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova bildirib: “Biz “Nar” olaraq, uşaqların öz hüquqlarını tanıması, qoruması və cəmiyyətin fəal üzvünə çevrilməsi üçün bu cür təşəbbüsləri önəmli hesab edirik. Hər bir uşağın təhlükəsiz və bərabər imkanlı mühitdə böyüməsi üçün üzərimizə düşən sosial məsuliyyəti qürurla icra edirik”.
Sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biri olaraq, “Nar” uzun illərdir, təhsilin əlçatanlığı, bərabər imkanlar və həssas qruplara dəstək sahəsində ardıcıl layihələr həyata keçirir. Şirkət bu dəfə də uşaqların hüquqlarının tanıdılması və qorunması istiqamətində vacib bir təşəbbüsə dəstək verərək daha dayanıqlı gələcəyin qurulmasına öz töhfəsini verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_8a3b8c0f274cba2aa6d8f0199_o.jpg
Оператор «Nar» известный своими доступными услугами, стал партнёром просветительской кампании, организованной Общественным объединением «Региональное развитие» (РДО) по случаю Международного дня защиты детей, поддержав инициативу по защите прав детей и повышению их правовой осведомлённости.
В рамках проекта для детей были организованы образовательные воркшопы, тренинги по правовой грамотности, интерактивные конкурсы и развлекательные мероприятия. Основной целью этих активностей стало ознакомление детей с их правами и поощрение их участия в общественной жизни. Дети, проявившие активность в конкурсах, примут участие в симуляции законодательного процесса в Милли Меджлисе в конце текущего года и получат статус «послов прав ребёнка». На следующем этапе проекта планируется запуск мобильного приложения «Узнай свои права» до конца года, которое предоставит детям правовую информацию и поддержку. Также пройдут просветительские мероприятия в 14 регионах страны.
Выступая на церемонии открытия, директор департамента по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям «Nar» Хёкюма Керимова отметила:
«Мы в «Nar» придаём большое значение таким инициативам, которые помогают детям узнавать и защищать свои права, а также развивать их как активных членов общества. Мы с гордостью исполняем нашу социальную ответственность, создавая безопасную и равноправную среду для каждого ребёнка».
В рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности Nar на протяжении многих лет реализует последовательные проекты, направленные на обеспечение доступности образования, равных возможностей и поддержку уязвимых групп населения. Поддержав эту инициативу, компания в очередной раз внесла вклад в построение более устойчивого и справедливого будущего для детей.