https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f9f1343d0a245041b96dbfc32_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbini (BANM) təmsil edən Ümumi işlər üzrə prorektor Babək Məmmədov və Davamlı təhsil fakültəsinin dekanı Rövşən Budaqov 27-ci “Özbəkistan Neft və Qaz – OGU-2025” sərgisi və Daşkənddə keçirilən Beynəlxalq Energetika Forumunda iştirak ediblər. Nümayəndələr müxtəlif ölkələrin stendləri ilə tanış olub, “Top Korporativ Stend Dizaynı” mükafatına layiq görülən SOCAR pavilyonunu ziyarət ediblər.
Forum çərçivəsində Petronas Malayziya Texnologiya Universitetinin rektoru professor Məhəmməd İbrahim Əbdül Mütəllib və Daşkənd Kimya- Texnologiya İnstitutunun rektoru professor Botir Usmanovla görüşlər keçirilib.
Babək Məmmədov “Energetikada insan resurslarının planlaşdırılması” panelindəki çıxışında BANM-ın Azərbaycan təhsil proqramlarının xaricə ixracı üzrə layihəsi olan, BANM ilə Daşkənd Kimya-Texnologiya və Buxara Mühəndis-Texnologiya institutları arasında “Kimya mühəndisliyi” üzrə ikili diplomlu magistr proqramı barədə məlumat verib.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f9f1343d0a245041b96dbfc32_o.jpg
Проректор по общим вопросам Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Бабек Мамедов и декан факультета непрерывного образования БВШН Ровшан Будагов приняли участие в 27-й выставке «Нефть и газ Узбекистана – OGU-2025» и Международном энергетическом форуме, прошедшем в Ташкенте.
Они ознакомились со стендами различных стран и посетили павильон SOCAR, который был удостоен награды «Лучший корпоративный дизайн стенда».
В рамках форума представители БВШН встретились с ректором Технологического университета Петронас (Малайзия), профессором Мохаммадом Ибрагимом Абдулом Мутталибом и ректором Ташкентского химико-технологического института, профессором Ботиром Усмановым.
В ходе форума Бабек Мамедов выступил на панели «Планирование кадровых ресурсов в энергетике». Он предоставил информацию о магистерской программе двойного диплома «Химическая инженерия» - проектом БВШН по экспорту азербайджанских образовательных программ за рубеж, реализуемым совместно с Ташкентским химико-технологическим институтом и Бухарским инженерно-технологическим институтом.