https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f9f1343d0a245041b96dbfc32_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbini (BANM) təmsil edən Ümumi işlər üzrə prorektor Babək Məmmədov və Davamlı təhsil fakültəsinin dekanı Rövşən Budaqov 27-ci “Özbəkistan Neft və Qaz – OGU-2025” sərgisi və Daşkənddə keçirilən Beynəlxalq Energetika Forumunda iştirak ediblər. Nümayəndələr müxtəlif ölkələrin stendləri ilə tanış olub, “Top Korporativ Stend Dizaynı” mükafatına layiq görülən SOCAR pavilyonunu ziyarət ediblər.
Forum çərçivəsində Petronas Malayziya Texnologiya Universitetinin rektoru professor Məhəmməd İbrahim Əbdül Mütəllib və Daşkənd Kimya- Texnologiya İnstitutunun rektoru professor Botir Usmanovla görüşlər keçirilib.
Babək Məmmədov “Energetikada insan resurslarının planlaşdırılması” panelindəki çıxışında BANM-ın Azərbaycan təhsil proqramlarının xaricə ixracı üzrə layihəsi olan, BANM ilə Daşkənd Kimya-Texnologiya və Buxara Mühəndis-Texnologiya institutları arasında “Kimya mühəndisliyi” üzrə ikili diplomlu magistr proqramı barədə məlumat verib.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_f9f1343d0a245041b96dbfc32_o.jpg
Vice-Rector for General Affairs of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Babek Mammadov and Dean of the Faculty of Continuing Education of BHOS Rovshan Budagov took part in the 27th International Exhibition "Oil and Gas of Uzbekistan – OGU-2025" and the International Energy Forum held in Tashkent.
They viewed the stands of various countries and visited the SOCAR pavilion, which was awarded the “Best Corporate Stand Design” award.
As part of the forum, the BHOS representatives met with Rector of Petronas University of Technology (Malaysia), Prof. Mohamed Ibrahim Abdul Mutalib, and Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Prof. Botir Usmanov.
During the forum, Babek Mammadov spoke at the panel “Planning Human Resources in the Energy Sector.” He provided information about the Dual Degree Master's Program in Chemical Engineering, a BHOS project to export Azerbaijani educational programs abroad, implemented jointly with the Tashkent Institute of Chemical Technology and the Bukhara Engineering Technological Institute.