https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_3760329583b87caecc78cbf78_o.jpg
2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrində Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə mübadilə proqramı çərçivəsində təhsil almış Rumıniyanın Ploeşti Neft-qaz Universitetinin tələbələri – Antonio-Cosmin Spanu, Anca-Maria Maxim, Marian-Mihail Ionescu, Dominic-Patrick Bartha və Ionut-Vladut Culpean BANM-ın rektoru Elmar Qasımovla görüşüblər.
Rektor Elmar Qasımov tələbələrin BANM-dakı təhsil və Azərbaycandakı həyat təəssüratları ilə maraqlanıb. Rumıniyalı tələbələr qazandıqları təcrübədən məmnun qaldıqlarını və BANM ailəsinində olmaqdan məmnun olduqlarını bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_3760329583b87caecc78cbf78_o.jpg
Студенты Нефтегазового университета Плоешти (Румыния) Антонио-Космин Спану, Анка-Мария Максим, Мариан-Михаил Ионеску, Доминик-Патрик Барта и Ионут-Владут Цулпеан, обучавшиеся в Бакинской высшей школе нефти (БВШН) по специальности «Нефтегазовая инженерия» в весеннем семестре 2024/2025 учебного года в рамках программы обмена, встретились с ректором Бакинской высшей школы нефти (БВШН) Эльмаром Гасымовым.
Ректор поинтересовался впечатлениями студентов от учебы в БВШН и жизни в Азербайджане. Румынские студенты выразили свое удовлетворение приобретенным в вузе опытом и отметили, что они были рады стать частью семьи БВШН.