https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_cc384f7e57f61c385f2714a4b_o.jpg
Bank Respublika EBRD tərəfindən üçüncü il ardıcıl olaraq “Azərbaycanda ən fəal emitent-bank” adına layiq görüldü
Bank Respublika, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) Ticarətə Yardım Proqramı (Trade Facilitation Programme – TFP) çərçivəsində 2024-ci il üzrə “Azərbaycanda ən fəal emitent-bank” mükafatına layiq görülüb. Qeyd edək ki, bu mükafat “Bank Respublika”nın bu sahədə üçüncü il ardıcıl olaraq qazandığı uğurudur.
Mükafat EBRD-nin London şəhərində Rəhbərlər Şurasının illik iclası zamanı keçirilən təntənəli mərasimdə təqdim olunub.
“Bank Respublika”ya təqdim olunan bu nüfuzlu mükafat, bankın beynəlxalq ticarətin maliyyələşdirilməsi sahəsində göstərdiyi yüksək aktivliyi, risklərin idarə olunması bacarığını və müştərilərə təqdim etdiyi effektiv maliyyə həllərini bir daha təsdiqləyir. EBRD ilə uğurlu əməkdaşlıq nəticəsində, Bank Respublika xarici ticarət əməliyyatlarında daha geniş imkanlar təqdim edərək, ölkənin ixrac və idxal potensialının dəstəklənməsinə töhfə verməkdədir.
Bu nailiyyət “Bank Respublika”nın beynəlxalq maliyyə institutları ilə güclü tərəfdaşlıq əlaqələrinin, eləcə də ticarətin maliyyələşdirilməsi sahəsində peşəkar komandasının əzmli fəaliyyətinin nəticəsidir. Eyni zamanda, bu mükafat yalnız Bank Respublika-nın deyil, ümumilikdə Azərbaycanın regional ticarətdə artan rolunun əyani sübutudur.
Bank Respublika müştərilərinə ticarətin maliyyələşdirilməsi üzrə geniş çeşiddə məhsul və xidmətlər təqdim etməyə davam edir və Azərbaycanın iqtisadi inkişafına töhfə verməyi əsas prioritetlərindən biri hesab edir.

For the third year in a row, Bank Respublika has been named "Azerbaijan's Most Active Issuing Bank" by EBRD.
Bank Respublika has received the prestigious “Most Active Issuing Bank in Azerbaijan” award for 2024 under the EBRD’s Trade Facilitation Programme (TFP). This marks the third consecutive year the bank has earned this recognition, highlighting its consistent excellence in trade finance.
The award was presented during a prestigious ceremony held in London as part of the EBRD’s Annual Meeting of the Board of Governors.
This honor reflects Bank Respublika’s strong performance in supporting international trade, its effective risk management, and its ability to deliver tailored financial solutions to clients. Through its successful partnership with the EBRD, the bank continues to expand its support for foreign trade operations, thereby contributing to the growth of Azerbaijan’s export and import capacity.
The achievement is a testament to Bank Respublika’s solid cooperation with international financial institutions and the dedication of its expert trade finance team. This award not only recognizes the accomplishments of Bank Respublika, but also underscores Azerbaijan’s growing significance in regional trade, the bank stated.
Bank Respublika remains committed to offering a broad range of trade finance products and services and considers contributing to Azerbaijan’s economic development one of its top priorities.