https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_cc384f7e57f61c385f2714a4b_o.jpg
Bank Respublika EBRD tərəfindən üçüncü il ardıcıl olaraq “Azərbaycanda ən fəal emitent-bank” adına layiq görüldü
Bank Respublika, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) Ticarətə Yardım Proqramı (Trade Facilitation Programme – TFP) çərçivəsində 2024-ci il üzrə “Azərbaycanda ən fəal emitent-bank” mükafatına layiq görülüb. Qeyd edək ki, bu mükafat “Bank Respublika”nın bu sahədə üçüncü il ardıcıl olaraq qazandığı uğurudur.
Mükafat EBRD-nin London şəhərində Rəhbərlər Şurasının illik iclası zamanı keçirilən təntənəli mərasimdə təqdim olunub.
“Bank Respublika”ya təqdim olunan bu nüfuzlu mükafat, bankın beynəlxalq ticarətin maliyyələşdirilməsi sahəsində göstərdiyi yüksək aktivliyi, risklərin idarə olunması bacarığını və müştərilərə təqdim etdiyi effektiv maliyyə həllərini bir daha təsdiqləyir. EBRD ilə uğurlu əməkdaşlıq nəticəsində, Bank Respublika xarici ticarət əməliyyatlarında daha geniş imkanlar təqdim edərək, ölkənin ixrac və idxal potensialının dəstəklənməsinə töhfə verməkdədir.
Bu nailiyyət “Bank Respublika”nın beynəlxalq maliyyə institutları ilə güclü tərəfdaşlıq əlaqələrinin, eləcə də ticarətin maliyyələşdirilməsi sahəsində peşəkar komandasının əzmli fəaliyyətinin nəticəsidir. Eyni zamanda, bu mükafat yalnız Bank Respublika-nın deyil, ümumilikdə Azərbaycanın regional ticarətdə artan rolunun əyani sübutudur.
Bank Respublika müştərilərinə ticarətin maliyyələşdirilməsi üzrə geniş çeşiddə məhsul və xidmətlər təqdim etməyə davam edir və Azərbaycanın iqtisadi inkişafına töhfə verməyi əsas prioritetlərindən biri hesab edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_cc384f7e57f61c385f2714a4b_o.jpg
Банк Республика в третий раз подряд удостоен престижной награды EBRD — «Самый активный банк-эмитент в Азербайджане»
Банк Республика был удостоен награды «Самый активный банк-эмитент в Азербайджане» по итогам 2024 года в рамках Программы содействия торговле (Trade Facilitation Programme – TFP) Европейского банка реконструкции и развития (EBRD). Отметим, что это уже третий год подряд, когда Банк Республика получает данную награду в данной сфере.
Церемония вручения награды состоялась в Лондоне в рамках ежегодного заседания Совета управляющих EBRD.
Эта престижная награда, вручённая Банку Республика, в очередной раз подтверждает его высокую активность в сфере финансирования международной торговли, способности к управлению рисками и предоставления эффективных финансовых решений клиентам. Благодаря успешному сотрудничеству с EBRD, Банк Республика предоставляет более широкие возможности в международных торговых операциях, внося вклад в поддержку экспортного и импортного потенциала страны.
Это достижение является результатом прочных партнёрских отношений Банка Республика с международными финансовыми институтами, а также целеустремлённой работы его профессиональной команды в сфере торгового финансирования. Эта награда является не только признанием заслуг Банка Республика, но и свидетельством растущей роли Азербайджана в региональной торговле.
Банк Республика продолжает предоставлять своим клиентам широкий спектр продуктов и услуг в области финансирования торговли и считает вклад в экономическое развитие Азербайджана одним из своих главных приоритетов.