https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_c32bb66e04b0a26cce26a6e06_o.jpg
Ölkəmizdə səfərdə olan Qazaxıstan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Hərbi Polis Baş İdarəsinin nümayəndələri Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Polis İdarəsində olublar.
Əvvəlcə ümummilli lider Heydər Əliyevin hərbi hissənin ərazisində ucaldılan abidəsi önünə gül dəstələri qoyularaq xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Sonra qonaqlara Hərbi Polis İdarəsinin tarixi və fəaliyyəti barədə brifinq təqdim olunub, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlər müzakirə edilib.
Qazaxıstan nümayəndə heyətinin rəhbəri hərbi hissənin xatirə kitabına ürək sözlərini yazıb.
Daha sonra nümayəndələr Hərbi Polis İdarəsinin ərazisi, avtomobil parkı və yeməkxana ilə tanış olublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_c32bb66e04b0a26cce26a6e06_o.jpg
Representatives of the Main Directorate of the Military Police of the Armed Forces of the Republic of Kazakhstan visited the Military Police Department of the Azerbaijan Defense Ministry. The delegation is on a visit to our country.
First, flowers were laid at the monument to national leader Heydar Aliyev, erected in the territory of the military unit, and tribute was paid to his memory.
Then the guests were briefed on the history and activities of the Military Police Department, and a number of issues of mutual interest were discussed.
The head of the Kazakh delegation signed the Book of Remembrance of the military unit.
Then the guests got acquainted with the Military Police Department’s territory, car parking, and canteen.