https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_cd73e5abb1750c53414fec730_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell” “Baku Flames – Beynəlxalq Yaradıcılıq və Effektivlik Festivalı” çərçivəsində “Ən uğurlu rebrendinq layihəsi” üzrə mükafata layiq görülüb. Bu nominasiyada brendin strateji mövqeyi ilə vizual təqdimatı arasında ardıcıl və güclü əlaqə qurmaq bacarığı qiymətləndirilir. “Bakcell” yeni brend kimliyi vasitəsilə innovativ yanaşmasını və inkişaf strategiyasını uğurla nümayiş etdirib.
“Bakcell”in 2024-cü ildə həyata keçirdiyi rebrendinq zamanı aparılan strateji və vizual yeniliklər bu mükafata layiq görülməsində mühüm rol oynayıb. Xatırladaq ki, şirkətin yeni loqosu 5 dinamik fiqurun ulduz formasında birləşməsi ilə “Bakcell”in insanları, məkanları və dəyərləri birləşdirən fəlsəfəsini, həmçinin rəqəmsal gələcəyə doğru sürətlə irəliləyişini simvolizə edir.
Qeyd edək ki, 2–3 may tarixlərində Azərbaycanda keçirilən “Baku Flames – Beynəlxalq Yaradıcılıq və Effektivlik Festivalı” yaradıcı sənayenin inkişafına dəstək məqsədi daşıyaraq, yerli və xarici mütəxəssisləri, marketinq rəhbərlərini bir araya gətirib.
"Bakcell" Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda "Bakcell" üç milyondan çox müştərini yüksəkkeyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Şirkət süni intellektə əsaslanan innovasiyalar və həllər vasitəsilə Azərbaycanın davamlı inkişafına töhfə verir və Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biridir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_cd73e5abb1750c53414fec730_o.jpg
The innovation and speed leader Bakcell has been awarded the “Best rebranding project” award at the Baku Flames – International Festival of Creativity and Effectiveness. This category recognizes the ability to establish a consistent and strong link between a brand’s strategic positioning and its visual identity. Through its new brand identity, Bakcell has successfully showcased its innovative approach and development strategy.
The strategic and visual updates implemented during Bakcell’s 2024 rebranding played a significant role in earning this award. The company’s new logo, formed by the unification of five dynamic shapes into a star, symbolizes Bakcell’s philosophy of connecting people, places, and values, as well as its rapid progress toward a digital future.
Notably, the Baku Flames – International Festival of Creativity and Effectiveness, held in Azerbaijan on May 2–3, brought together local and international experts and marketing leaders to support the development of the creative industry’s development.