https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_3dbec388c0184ad0777757464_o.jpg
Dünyanın nüfuzlu alimlərindən olan, İtaliyanın tanınmış professoru və Avropa Komissiyasının enerji, nəzəri fizika və atom enerjisi sahəsində 30 ildən artıq təcrübəyə malik olan Prof. Franco Cozzani SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
Səfər çərçivəsində BANM-ın rektoru Elmar Qasımovla görüşüb. Bərpa olunan enerji, innovasiya və enerji texnologiyaları sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Sonra "Renewable energies: panacea, illusion or useful contribution to our needs" mövzusunda təqdimatı baş tutub. O, bərpa olunan enerjilərin dünya miqyasında artan əhəmiyyətini və bu sahədəki texnoloji inkişafa dair fikirlərini bölüşüb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_3dbec388c0184ad0777757464_o.jpg
Франко Коззани - один из самых влиятельных ученых мира, известный итальянский профессор и сотрудник Европейской комиссии с более чем 30-летним опытом работы в области энергетики, теоретической физики и атомной энергетики посетил Бакинскую высшую школу нефти (БВШН) SOCAR.
В рамках визита он встретился с ректором БВШН Эльмаром Гасымовым. В ходе встречи обсуждались возможности сотрудничества в области возобновляемой энергетики, инноваций и энергетических технологий.
Затем гость провел презентацию на тему "Renewable energies: panacea, illusion or useful contribution to our needs". Он поделился своими мыслями о растущей значимости возобновляемых источников энергии во всем мире и технологических разработках в этой области.