https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_7fad2a3a69e93495b34e0a2d7_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) “BDU könüllüləri” təşkilatı və “AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq gənclər təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə "Liderlik nədir? - Yeni nəsil yanaşma" adlı tədbir keçirilib.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov Universitetdə həyata keçirilən sosial layihələrdən, xüsusilə də "BDU könüllüləri" təşkilatının tələbələrin sosial fəallığının artırılmasında önəmli rolundan bəhs edib. O, “AIESEC Azərbaycan” təşkilatının gənclər arasında liderlik bacarıqlarının üzə çıxarılması və qlobal düşüncə tərzinin formalaşdırılması baxımından əhəmiyyətli rol oynadığını vurğulayıb.
Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin müəllimi Vəfa İsmayılova liderlik anlayışı, yeni nəsil liderlərin malik olmalı olduqları əsas keyfiyyətlər, gənclərin bu yolda qarşılaşdıqları fürsətlər və çətinliklər barədə məlumat verib.
“AIESEC Azərbaycan”ın marketinq və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə komitə sədri Nazənin Məmmədli gənclərin liderlik bacarıqlarını reallaşdırmaq üçün qlobal platformanın praktiki təcrübə və sosial layihələrdə iştirak imkanı yaratdığını qeyd edib.
“BDU könüllüləri” təşkilatının sədr müavini Rüstəm Əliyev təşkilatlararası tərəfdaşlıq sayəsində reallaşdırılan layihələrin gənclərin fərdi və ictimai inkişafına töhfə verdiyini bildirib.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_7fad2a3a69e93495b34e0a2d7_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) состоялось мероприятие под названием «Что такое лидерство? - Подход нового поколения», организованное совместно организацией «Волонтеры БГУ» и международной молодежной организацией «AIESEC Азербайджан».
Заведующий отделом по гуманитарным вопросам и молодежной политике БГУ Рамин Самедов рассказал о социальных проектах, реализуемых в университете, особенно о важной роли организации «Волонтеры БГУ» в повышении социальной активности студентов. Он подчеркнул, что организация «AIESEC Азербайджан» играет важную роль в выявлении лидерских качеств у молодежи и формировании глобального мышления.
Преподаватель факультета международных отношений и экономики Вафа Исмаилова рассказала о концепции лидерства, ключевых качествах, которыми должны обладать лидеры нового поколения, а также о возможностях и трудностях, с которыми сталкиваются молодые люди на этом пути.
Сотрудник «AIESEC Азербайджан» Назенин Мамедли отметила, что глобальная платформа предоставляет молодым людям возможности реализовать свои лидерские качества, получить практический опыт и принять участие в социальных проектах.