SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İstanbulda keçirilən Avrasiya Ali Təhsil Sammiti və Sərgisində (EURIE 2025) iştirak edərkən Boğaziçi Universitetinin rektoru Prof. Dr. Naci İnci ilə görüşüb.
Görüş zamanı Liderlik Akademiyasının əldə etdiyi uğurlar bir daha yüksək qiymətləndirilib, universitetlər arasında qarşılıqlı maraq doğuran digər sahələrdə əməkdaşlığın vacibliyi vurğulanıb.
Daha sonra BANM nümayəndə heyəti Boğaziçi Universitetinin Karyera Mərkəzini ziyarət edib, Mərkəzin fəaliyyəti və iş prinsipləri ilə tanış olub.
Səfər çərçivəsində müvafiq təcrübənin praktik şəkildə öyrənilməsi məqsədilə qarşılıqlı səfərlərin təşkili barədə razılığa gəlinib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_ae3e932aabc6711bd1290f04b_o.jpg
В рамках саммита Эльмар Гасымов встретился с ректором Босфорского университета профессором, доктором Наджи Инджи. В ходе встречи были высоко оценены успехи, достигнутые Академией лидерства, а также подчеркнута важность сотрудничества вузов в других областях, представляющих взаимный интерес.
Затем делегация БВШН посетила Центр карьеры Босфорского университета и ознакомилась с деятельностью и принципами работы Центра.
В рамках визита была достигнута договоренность об организации взаимных визитов с целью изучения соответствующего опыта на практике.