SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İstanbulda keçirilən Avrasiya Ali Təhsil Sammiti və Sərgisində (EURIE 2025) iştirak edərkən Boğaziçi Universitetinin rektoru Prof. Dr. Naci İnci ilə görüşüb.
Görüş zamanı Liderlik Akademiyasının əldə etdiyi uğurlar bir daha yüksək qiymətləndirilib, universitetlər arasında qarşılıqlı maraq doğuran digər sahələrdə əməkdaşlığın vacibliyi vurğulanıb.
Daha sonra BANM nümayəndə heyəti Boğaziçi Universitetinin Karyera Mərkəzini ziyarət edib, Mərkəzin fəaliyyəti və iş prinsipləri ilə tanış olub.
Səfər çərçivəsində müvafiq təcrübənin praktik şəkildə öyrənilməsi məqsədilə qarşılıqlı səfərlərin təşkili barədə razılığa gəlinib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_ae3e932aabc6711bd1290f04b_o.jpg
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov took part in the Eurasia Higher Education Summit and Exhibition (EURIE 2025), held in Istanbul.
On the sidelines of the Summit, Elmar Gasimov met with Rector of Boğaziçi University, Prof. Dr. Naci Inci.
Naci Inci highly praised the achievements of the Leadership Academy and emphasized the importance of cooperation between the universities in other areas of mutual interest.
Then the BHOS delegation visited the Career Center of Boğaziçi University and got acquainted with its activities.
During the visit, an agreement was reached to organize mutual visits with the aim of studying relevant experience in practice.