https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_8dc8fe6b530f87043b655b8cc_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) “BDU könüllüləri” təşkilatının təşkilatçılığı ilə Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzinin (GKİM) baş direktoru Azər Əliyevin tələbələrlə görüşü keçirilib.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov Universitetdə həyata keçirilən sosial layihələr, gənclərin şəxsi inkişafı, karyera planlaması istiqamətində tədbirlər barədə məlumat verib.
Mərkəzin şöbə müdiri Könül İsmayılzadə GKİM-in fəaliyyət istiqamətlərindən bəhs edib, paytaxt və regionlarda gördüyü işləri tələbələrin diqqətinə çatdırıb.
Daha sonra GKİM-in baş direktoru Azər Əliyev "Şəxsi inkişaf və karyera fürsətləri" mövzusunda çıxış edib. O bildirib ki, Mərkəzin əsas prioritetləri gənclərin inkişafı üçün daha geniş imkanlar yaratmaq, yeni layihələrlə onların fəallığını artırmaq, beynəlxalq və yerli əməkdaşlıqların inkişaf etdirilməsi və texnologiya, təhsil, sahibkarlıq sahələrində yeni fəaliyyətlər həyata keçirməkdir. 6 ilə yaxındır gənclərin, xüsusilə region gənclərinin şəxsi inkişafı və karyera quruculuğuna dəstək məqsədilə layihələr həyata keçirən Mərkəzin 10-dan artıq regional nümayəndəliyi və 45-dək bölməsi fəaliyyət göstərir. Baş direktor tələbələrə karyera planlanması, əmək bazarında mövcud çağırışlar, dil biliklərinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində tövsiyələr verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_8dc8fe6b530f87043b655b8cc_o.jpg
Генеральный директор Центра развития и карьеры молодежи (ЦРКМ) Азер Алиев провел встречу со студентами Бакинского государственного университета (БГУ).
Рамин Самедов – заведующий отделом по гуманитарным вопросам и молодежной политике БГУ - рассказал о социальных проектах, реализуемых в университете, мероприятиях, направленных на личностное развитие молодежи, а также на планирование карьеры.
Заведующая отделом ЦРКМ Кёнуль Исмаилзаде рассказала о направлениях деятельности структуры, обратила внимание студентов на работу Центра в столице и регионах.
Затем генеральный директор ЦРКМ Азер Алиев выступил с докладом на тему «Личностное развитие и карьерные возможности». Он сообщил, что основными приоритетами Центра являются создание возможностей для развития молодежи, повышение ее активности за счет новых проектов, развитие международного и локального сотрудничества, а также реализация новых видов деятельности в сфере технологий, образования и предпринимательства. Центр, который уже почти 6 лет реализует проекты по поддержке личностного развития и построения карьеры молодых людей, особенно региональной молодежи, имеет более 10 региональных представительств и 45 отделений.
Генеральный директор дал студентам советы по планированию карьеры, существующим вызовам на рынке труда и совершенствованию языковых навыков.