https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_2a20d33b019a506f4928a86f1_o.jpg
Aprelin 7-də Milli Məclisin spikeri, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyətinin Özbəkistana işgüzar səfəri çərçivəsində Tolerantlıq və Sülh Təşkilatının rəhbəri Ahmed Aljarvan ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsi ilə Tolerantlıq və Sülh Təşkilatı arasında Memorandum imzalanıb.
Sənədi Milli Məclisin spikeri, Qoşulmama Hərəkatı Parlament Şəbəkəsinin sədri Sahibə Qafarova və Tolerantlıq və Sülh Təşkilatının rəhbəri Ahmed Aljarvan imzalayıblar.
Sənədin əhəmiyyətindən danışan Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova bildirib ki, Memorandum Qoşulmama Hərəkatının Parlament Şəbəkəsi ilə Tolerantlıq və Sülh Təşkilatı arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsinə xidmət edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_2a20d33b019a506f4928a86f1_o.jpg
7-го апреля в рамках рабочего визита делегации парламента во главе со спикером Милли Меджлиса, главой Парламентской сети Движения неприсоединения Сагибой Гафаровой в Узбекистан состоялась встреча с руководителем Организации Толерантности и Мира Ахмедом Аль-Джарваном.
На встрече был подписан Меморандум между Парламентской Сетью Движения Неприсоединения и Организацией Толерантности и Мира.
Документ подписали спикер Милли Меджлиса, глава Парламентской Сети Движения Неприсоединения Сагиба Гафарова и руководитель Организации Толерантности и Мира Ахмед Аль-Джарван.
Комментируя значение документа, спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова отметила, что Меморандум послужит укреплению сотрудничества между Парламентской Сетью Движения Неприсоединения и Организацией Толерантности и Мира.