https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_2a171d507ce1c24f2e8efcb7b_o.jpg
Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu ilə Dünya Gənc Türk Yazarlar Birliyi arasında Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb.
innews.media xəbər verir ki, memorandumu Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu adından təşkilatın rəhbəri Aktotı Raimkulova, Dünya Gənc Türk Yazarlar Birliyi adından isə qurumun sədri İntiqam Yaşar imzalayıblar.
Bu mühüm addım, Türk dünyası arasında mədəni əlaqələrin gücləndirilməsi və gənc yazarların birgə fəaliyyətini inkişaf etdirmək məqsədini daşıyır. Sənəd iki qurumun ədəbiyyat, mədəniyyət və incəsənət sahələrində əməkdaşlıq etməsinə, həmçinin Türk mədəni irsinin qorunmasına və tanıdılmasına dəstək verəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_2a171d507ce1c24f2e8efcb7b_o.jpg
Подписан Меморандум о сотрудничестве между Фондом тюркской культуры и наследия и Всемирным союзом молодых тюркских писателей.
Как сообщает innews.media, документ подписали президент Фонда тюркской культуры и наследия Актоты Раимкулова и председатель Всемирного союза молодых тюркских писателей Интигам Яшар.
Этот важный шаг направлен на укрепление культурных связей между тюркским миром и развитие совместной деятельности молодых писателей. Документ будет способствовать сотрудничеству двух структур в области литературы, культуры и искусства, а также сохранению и популяризации тюркского культурного наследия.