https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_37a10f267b8c1e6f724823e9e_o.jpg
Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko martın 16-da ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında qonağı Milli Məclis sədrinin birinci müavini Əli Əhmədov, Rusiya ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Polad Bülbüloğlu, hər iki ölkənin səfirləri Rəhman Mustafayev, Mixail Yevdakimov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirəcək, bununla yanaşı, Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi və Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin Parlamentlərarası Əməkdaşlıq Komissiyasının 22-ci iclasında iştirak edəcəkdir.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_37a10f267b8c1e6f724823e9e_o.jpg
Спикер Совета Федерации Федерального собрания Российской Федерации Валентина Матвиенко 16-го марта прибыла в нашу страну с официальным визитом.
В международном аэропорту им. Гейдара Алиева гостью встречали первый заместитель спикера Милли Меджлиса Али Ахмедов, руководитель рабочей группы по межпарламентским связям с Россией Полад Бюльбюльоглу, послы обеих стран Рахман Мустафаев и Михаил Евдокимов, и другие официальные лица.
Спикер Совета Федерации Федерального собрания Российской Федерации Валентина Матвиенко в рамках официального визита в нашу страну проведёт ряд встреч, а также примет участие в предстоящем 22-м заседании Комиссии по межпарламентскому сотрудничеству Милли Меджлиса Азербайджанской Республики и Федерального Собрания Российской Федерации.