https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_b09638afb1093d64f41a55065_o.jpg
“Azercell”in cəmiyyətdə mütaliə mədəniyyətinin təşviqi məqsədilə həyata keçirdiyi "Kitab klubu" layihəsi çərçivəsində növbəti görüş baş tutub. Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində təşkil olunan tədbir 4 saylı cəzaçəkmə müəssisəsi və Qadın Qaynar Xətti ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilib. Görüşdə mütaliə və ədəbiyyatın cəmiyyətin mənəvi və mədəni inkişafına, həmçinin sosial inteqrasiyaya təsiri müzakirə olunub.
Tədbirin qonağı tanınmış aktyor, rejissor, ssenari müəllifi Əlixan Rəcəbov Azərbaycan ədəbiyyatında qadın obrazlarının inkişafı barədə danışıb. Əlixan klassik və müasir ədəbiyyatda qadınların rolu, eləcə də kitabların ekranlaşdırılmasının ədəbiyyatın geniş auditoriyaya çatdırılmasında oynadığı mühüm rol barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüş zamanı iştirakçılar seçdikləri şeir və ədəbi nümunələri səsləndirib, ədəbiyyat barədə düşüncələrini bölüşüblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_b09638afb1093d64f41a55065_o.jpg
Azercell организовал очередную встречу в рамках инициативы «Книжный клуб», направленной на развитие культуры чтения. Мероприятие, приуроченное к Международному женскому дню, прошло в сотрудничестве с исправительным учреждением номер 4 и службой «Женская горячая линия». Основное внимание было уделено роли литературы и чтения в социальной адаптации, личностном развитии и культурном развитии общества.
Специальным гостем мероприятия стал известный актер, режиссер и сценарист Алихан Раджабов, который рассказал о женских образах в азербайджанской литературе. В своем выступлении он также обсудил их эволюцию от классики до современности, а также отметил значение экранизации литературных произведений для их популяризации среди широкой аудитории.
В ходе встречи участники зачитали стихи и отрывки из произведений, делились личными впечатлениями от прочитанных книг и обсуждали их влияние на мировоззрение.