https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_7154c80208476cce636186f14_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri "Bakcell", dünya şöhrətli marketinq nəzəriyyəçisi Filip Kotlerin 100 ölkəni əhatə edən Müasir Marketinqin Əsasları (Essentials of Modern Marketing) qlobal təşəbbüsünə qatılıb. Qısa zamanda dünya və Azərbaycan oxucularına təqdim olunacaq kitabda ölkənin aparıcı şirkətlərinin uğur hekayələri yer alacaq.
“Kotler Impact” tərəfindən idarə olunan qlobal layihədə təqdim olunan kitab silsiləsi hər bir ölkəyə özəl yanaşma ilə hazırlanaraq yerli bizneslərin uğurlarını qlobal marketinq prinsipləri ilə birləşdirir. Layihə çərçivəsində artıq 25-dən çox ölkənin, o cümlədən Avropa ölkələri, Braziliya, Hindistan, Pakistan, Türkiyə və s. bazarları haqqında nəşr edilən kitablar oxucuların böyük marağına səbəb olub. Azərbaycan nəşri ölkəmizin biznes mühitini beynəlxalq səviyyədə tanıtmağa, o cümlədən yerli marketinq mütəxəssislərinə qlobal təcrübədən yararlanmaq imkanı verəcək.
"Bakcell" bu layihəyə dəstək verməklə Azərbaycanın və regionun innovativ marketinq yanaşmalarının inkişafına töhfə verməyi hədəfləyir.
Filip Kotler haqqında
Müasir marketinqin atası və 80-dən çox kitabın müəllifi olan Filip Kotler, marketinq sahəsində inqilabi nəzəriyyələr yaradaraq, dünya miqyasında biznesin inkişafına təsir göstərib. O, marketinqi psixologiya və iqtisadiyyatla birləşdirərək, müasir marketinqin elmi əsaslarını formalaşdırıb.
Ən məşhur əsərlərindən biri olan “Marketing Management” kitabı dünya universitetlərində marketinq dərsliklərinin əsas qaynağı kimi istifadə olunur. Onun nəzəriyyələri şirkətlərin müştəriyönümlü strategiyalar qurmasına və qlobal bazarlarda rəqabət üstünlüyü əldə etməsinə imkan yaradır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_7154c80208476cce636186f14_o.jpg
Лидер в сфере инноваций и скорости, компания Bakcell стала участником глобальной инициативы “Основы современного маркетинга” (Essentials of Modern Marketing), возглавляемой всемирно известным теоретиком маркетинга Филипом Котлером и охватывающей 100 стран. В ближайшее время книга, которая будет представлена как азербайджанским, так и международным читателям, расскажет об историях успеха ведущих компаний страны.
Глобальный проект, реализуемый под руководством Kotler Impact, нацелен на создание уникальных изданий для каждой страны, объединяя достижения местного бизнеса с передовыми маркетинговыми принципами. На сегодняшний день в рамках этой инициативы уже опубликованы книги более чем в 25 странах, включая Бразилию, Индию, Пакистан, Турцию, а также страны Европы. Эти издания вызвали большой интерес у профессионального сообщества. Азербайджанский выпуск книги не только представит бизнес-среду страны на международном уровне, но и предоставит местным маркетологам доступ к мировому опыту и знаниям.
Поддерживая этот проект, “Bakcell” стремится внести вклад в развитие инновационных маркетинговых подходов как в Азербайджане, так и в регионе в целом.
О Филипе Котлере
Признанный отцом современного маркетинга, Филип Котлер является автором более 80 книг и оказал революционное влияние на развитие маркетинговых стратегий по всему миру. Соединив маркетинг с психологией и экономикой, он заложил научные основы современной маркетинговой науки.
Его самая известная работа, “Marketing Management”, уже много лет остается ключевым учебником по маркетингу в университетах всего мира. Теории Котлера помогают компаниям разрабатывать ориентированные на клиента стратегии и обеспечивать себе конкурентные преимущества на глобальном рынке.