https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_8d9f3f8d0f9d798abcd39ff80_o.jpg
VTB (Azərbaycan) təhsil işçiləri üçün istehlak kreditlərinin şərtlərini yaxşılaşdırır. Əmək haqqının məbləğindən, kreditin məbləğindən və müddətindən asılı olmayaraq bank onlar üçün illik 13,99% kredit üzrə sabit faiz dərəcəsi müəyyən edib. Müştərilər xüsusi təklif çərçivəsində cari ilin 15 sentyabr - 5 oktyabr tarixlərində nağd pul krediti üçün müraciət edə biləcəklər.
VTB (Azərbaycan)-dan nağd krediti 300 manatdan 30 000 manatadək 6 aydan 60 aya qədər müddətə əldə edə bilərsiniz. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər banklardan alınan bir neçə krediti birləşdirə, onlar üzrə olan borcu ödəyə, həmçinin əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur.
“Əhalinin imtiyazlı kateqoriyalarına, o cümlədən dövlət sektorunda çalışanlara dəstək bank üçün strateji istiqamətdir. Ona görə də biz qərara gəldik ki, nağd pul krediti üzrə yeni təklifimizi məhz Müəllimlər Günü üçün təklif edək. Bizim üçün vacibdir ki, müştərilərimiz öz xərclərini əvvəlcədən və sərfəli şərtlərlə planlaşdıra bilsinlər və müxtəlif məqsədlər üçün əlavə maliyyə vəsaiti ala bilsinlər”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin şərh edib.
İstehlak kreditləri ölkədə əhali arasında ən populyar məhsullardan biridir. 2022-ci ilin yanvar-avqust aylarında VTB (Azərbaycan) 34,3 milyon manatdan çox məbləğdə 6,9 min nağd pul krediti verib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 30% çoxdur. Bankın bu seqment üzrə portfeli ilin əvvəlindən 24,5% artaraq 2022-ci ilin avqust ayının sonunda 66,6 milyon manat təşkil edib.
İstehlak krediti üçün bankın internet saytında, filiallarda və ya 986 nömrəsinə zəng edərək, əlaqə mərkəzi vasitəsilə müraciət edə bilərsiniz. Kredit Bakı şəhəri və Abşeron yarımadası daxilində müştəri üçün əlverişli olan istənilən ünvana çatdırılır.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_8d9f3f8d0f9d798abcd39ff80_o.jpg
VTB (Azerbaijan) improves conditions for consumer loans for educators. Regardless of the amount of wages, the amount and term of the loan, the bank set for them a fixed interest rate on the loan of 13.99% per annum. Clients will be able to apply for a cash loan within the framework of a special offer from September 15 to October 5 of the current year.
A cash loan in VTB (Azerbaijan) is available in the amount of 300 to 30 000 manats, for a period of six months to 60 months. There is no service fee. As part of the refinancing program, you can combine several loans from other banks into one and repay the debt on them, as well as receive additional funds.
“Support for privileged categories of the population, including public sector employees, is a strategic direction for the bank. Therefore, we decided to launch our new offer for cash loans with a minimum fixed rate just for Teacher's Day. It is important for us that our clients can plan their expenses in advance and on favorable terms and receive additional funding for various purposes”, - commented Evgeny Borodin, Director of the Retail Business Development Department at VTB (Azerbaijan).
Consumer loans are one of the most popular products among the population in the country. In January-August 2022, VTB (Azerbaijan) issued 6.9 thousand cash loans in the amount of over 34.3 million manats, which is 30% more than in the same period last year. The bank's portfolio in this segment amounted to 66.6 million manats at the end of August 2022, having increased by 24.5% since the beginning of the year.
You can apply for a consumer loan remotely on the bank's website, at branches or through the contact center by calling 986.