https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_8d9f3f8d0f9d798abcd39ff80_o.jpg
VTB (Azərbaycan) təhsil işçiləri üçün istehlak kreditlərinin şərtlərini yaxşılaşdırır. Əmək haqqının məbləğindən, kreditin məbləğindən və müddətindən asılı olmayaraq bank onlar üçün illik 13,99% kredit üzrə sabit faiz dərəcəsi müəyyən edib. Müştərilər xüsusi təklif çərçivəsində cari ilin 15 sentyabr - 5 oktyabr tarixlərində nağd pul krediti üçün müraciət edə biləcəklər.
VTB (Azərbaycan)-dan nağd krediti 300 manatdan 30 000 manatadək 6 aydan 60 aya qədər müddətə əldə edə bilərsiniz. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər banklardan alınan bir neçə krediti birləşdirə, onlar üzrə olan borcu ödəyə, həmçinin əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur.
“Əhalinin imtiyazlı kateqoriyalarına, o cümlədən dövlət sektorunda çalışanlara dəstək bank üçün strateji istiqamətdir. Ona görə də biz qərara gəldik ki, nağd pul krediti üzrə yeni təklifimizi məhz Müəllimlər Günü üçün təklif edək. Bizim üçün vacibdir ki, müştərilərimiz öz xərclərini əvvəlcədən və sərfəli şərtlərlə planlaşdıra bilsinlər və müxtəlif məqsədlər üçün əlavə maliyyə vəsaiti ala bilsinlər”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin şərh edib.
İstehlak kreditləri ölkədə əhali arasında ən populyar məhsullardan biridir. 2022-ci ilin yanvar-avqust aylarında VTB (Azərbaycan) 34,3 milyon manatdan çox məbləğdə 6,9 min nağd pul krediti verib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 30% çoxdur. Bankın bu seqment üzrə portfeli ilin əvvəlindən 24,5% artaraq 2022-ci ilin avqust ayının sonunda 66,6 milyon manat təşkil edib.
İstehlak krediti üçün bankın internet saytında, filiallarda və ya 986 nömrəsinə zəng edərək, əlaqə mərkəzi vasitəsilə müraciət edə bilərsiniz. Kredit Bakı şəhəri və Abşeron yarımadası daxilində müştəri üçün əlverişli olan istənilən ünvana çatdırılır.

https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_8d9f3f8d0f9d798abcd39ff80_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) улучшает условия по потребительским кредитам для работников сферы образования. Независимо от размера заработной платы, суммы и срока кредита банк установил для них фиксированную процентную ставку по займу 13,99% годовых. Оформить кредит наличными в рамках специального предложения клиенты смогут в период с 15 сентября по 5 октября текущего года.
Кредит наличными в ВТБ (Азербайджан) доступен в размере от 300 до 40 тыс. манатов сроком от полугода до 5 лет без комиссий и поручителей. Кроме этого в рамках программы рефинансирования можно объединить несколько более дорогих кредитов других банков, а также получить дополнительные средства на любые цели.
«Поддержка льготных категорий населения, в том числе работников бюджетной сферы, является стратегическим направлением для банка. Поэтому наше новое предложение по кредитам наличными с минимальной фиксированной ставкой мы решили запустить именно ко Дню учителя. Нам важно, чтобы наши клиенты заранее и на выгодных условиях могли планировать свои расходы и получать дополнительное финансирование разных целей», - прокомментировал Директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
Потребительские кредиты являются одним из самых востребованных продуктов у населения в стране. За январь-август 2022 года ВТБ (Азербайджан) выдал 6,9 тыс. кредитов наличными на сумму свыше 34,3 млн манатов, что на 30% превышает показатель аналогичного периода прошлого года. Портфель банка в данном сегменте составил на конец августа 2022 года 66,6 млн манатов, увеличившись с начала года на 24,5%.