https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_3f52d89e851a02375a6bd8917_o.jpg
“Azercell”in “Həyatı daha dolğun edirik: Qadınlara Dəstək Proqramı”nın qalibləri fəaliyyətlərini uğurla davam edir. Qeyd edək ki, 2024-cü ilin avqust ayında elan edilən bu sosial layihə müsabiqəsi qadınların iqtisadi müstəqilliyini dəstəkləyən təşəbbüsləri ön plana çıxararaq inklüziv cəmiyyətin qurulmasına töhfə verir.
Proqram qaliblərindən biri olan “Huma Quşu” təhsilə yardım fondu həssas qruplardan olan gənc qadınlar üçün daha geniş təhsil imkanları yaratmağı hədəfləyən təqaüd proqramını elan edir.
“Huma Quşu” proqramının əsas məqsədi qadınların təhsilə çıxışını asanlaşdırmaqla onların sosial fəallığını artırmaq, cəmiyyətdə mövqelərini gücləndirmək və rifahlarını yüksəltməkdir. 2022-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən “Huma Quşu” təhsilə yardım fondu bu günədək 30 tələbəyə təhsil almağa dəstək olub. Yeni proqram çərçivəsində 5 namizədin təhsil xərclərinə dəstək göstərilməsi planlaşdırılır.
“Huma Quşu” təqaüd proqramına həm Azərbaycanda, həm də xaricdə bakalavr və magistratura pillələrində təhsil alan 16-35 yaşarası gənc qızlar və qadınlar müraciət edə bilərlər. Müraciət üçün tələb olunan sənədləri HumaGushuFund@gmail.com ünvanına fevral ayının 20-dək göndərmək tələb olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_3f52d89e851a02375a6bd8917_o.jpg
Фонд содействия образованию Huma Quşu при поддержке Azercell объявляет о стипендиальной программе для молодых женщин
Победители конкурса «Расширяем возможности: программа поддержки женщин», инициированного Azercell в августе прошлого года, продолжают реализацию проектов, направленных на расширение возможностей для женщин, профессиональный рост, а также на поддержку их экономической независимости.
В рамках этой инициативы один из победителей программы - Фонд содействия образованию Huma Quşu объявил о запуске стипендиальной программы, предоставляющей молодым женщинам из социально уязвимых слоев населения более широкие возможности для получения высшего образования.
Данная программа, проводимая Фондом содействия образованию Huma Quşu, нацелена на повышение социальной активности женщин, укрепление их положения в обществе и улучшение благосостояния за счет облегчения доступа к образовательным программам. С момента основания в 2022 году Фонд оказал поддержку 30 студентам в получении образования. Благодаря поддержке Azercell фонд Huma Quşu планирует предоставить стипендию еще 5 участницам программы.
Подать заявку на стипендию могут девушки и женщины в возрасте от 16 до 35 лет, получающие образование по программам бакалавриата или магистратуры в вузах Азербайджана и за рубежом. Документы для подачи заявки необходимо отправить на адрес HumaGushuFund@gmail.com до 20 февраля.
Подробная информация о процессе подачи заявки и критериях отбора доступна на странице https://humagushu.az/en