VTB (Azərbaycan) mikrobiznes kreditlər üzrə komissiyanı ləğv etdi
VTB (Azərbaycan) mikrobiznes kreditlər üzrə komissiyanı ləğv etdi VTB (Azərbaycan) mikrobiznes kreditlər üzrə komissiyanı ləğv etdi
Mikro biznes şirkətləri VTB (Azərbaycan)-dan komissiyasız 50 min manatadək kredit üçün müraciət edə bilərlər. Maliyyələşdirmə illik 18%-dən başlayır, müddəti isə 36 aya qədərdi. Krediti girovsuz və zaminsiz almaq mümkündür.
«Mikrobiznes ölkəmizin iqtisadiyyatında və əhalinin rifahında mühüm rol oynayır. Bu şirkətlər bazar dəyişikliklərinə tez reaksiya verir, innovasiyalar təqdim edir və sağlam rəqabəti təmin edir ki, bu da xidmətlər sektorunun keyfiyyətinin yüksəlməsinə səbəb olur. 2024-cü ildə VTB (Azərbaycan)-ın aktiv mikrobiznes müştərilərinin sayı və təsdiq olunan kreditlərin həcmi 82% artırıb. Buna görə də biz məhsullarımızı bu seqmentdəki müştərilərin ehtiyaclarına uyğunlaşdırırıq. Vaxt itirmədən biznes məqsədlərinizə çatmaq üçün, VTB (Azərbaycan)-ı seçin, işinizi böyüdün», - bankın idarə heyətinin üzvü, korporativ biznesin inkişafı departamentinin direktoru Tural Hüseynov bildirib.
Mikrokrediti VTB (Azərbaycan)-ın istənilən filialından əldə etmək mümkündür. Həmçinin SİMA İmza rəqəmsal imzadan istifadə etməklə məsafədən də xidmətdən yararlanmaq olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-02/_innews_41bba92a3ef056ccf04794fda_o.jpg
Компании микробизнеса могут без комиссии оформить кредит до 50 тыс. манатов в ВТБ (Азербайджан). Финансирование доступно на срок до 36 месяцев по ставке от 18% годовых. Оформить продукт можно без залога и поручителя в отделении или в дистанционных каналах банка.
«Микробизнес играет важную роль в экономике республики и благосостоянии населения. Эти предприятия оперативно реагируют на изменения рынка, внедряют инновации и обеспечивают здоровую конкуренцию, что ведет к улучшению качества товаров и услуг. В 2024 году ВТБ (Азербайджан) увеличил число активных клиентов микробизнеса и объем выданных средств на 82%. Поэтому мы адаптируем свои продукты под задачи клиентов этого сегмента. Микрокредит по упрощенной процедуре можно оформить на сумму до 50 тыс. манатов без залога и поручителей и необходимости посещения банка», – прокомментировал член правления, директор департамента развития корпоративного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Турал Гусейнов.
Микрокредит доступен для оформления в любом отделении банка в Баку и Гяндже. Также получить финансирование можно дистанционно с помощью сервиса электронной подписи SIMA İmza.