AZƏRTAC-ın İdarə Heyətinin sədri Vüqar Əliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti BDU-da
AZƏRTAC-ın İdarə Heyətinin sədri Vüqar Əliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti BDU-da AZƏRTAC-ın İdarə Heyətinin sədri Vüqar Əliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti BDU-da
Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Əliyevin rəhbərik etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Dövlət Universitetində (BDU) olub.
BDU rektoru Elçin Babayev qonaqlara son illər Universitetdə həyata keçirilən yeniliklər barədə məlumat verib, ölkədaxili və beynəlxalq əməkdaşlığın, işəgötürənlərlə əlaqələrin prioritet xarakter daşıdığını bildirib.
O qeyd edib ki, BDU-nun Jurnalistika fakültəsi ölkədə jurnalist hazırlayan əsas bazadır. Son illər BDU-nun Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura, Mətbuat Şurası da daxil olmaqla, müxtəlif media qurumları ilə səmərəli əməkdaşlığı yaranıb. Jurnalistika fakültəsində MEDİA, Mətbuat Şurası, “ARB24”, “Xalq qəzeti”nin xüsusi otaqları açılıb. Bu otaqların hər biri tələbə-jurnalistlər üçün nəzəri biliklərin praktikada tətbiqi baxımından əvəzsiz rol oynayır. Rektor BDU-nun ölkəmizin klassik, böyük agentliyi olan AZƏRTAC-la müxtəlif istiqamətlərdə əməkdaşlıq, birgə layihələr həyata keçirmək imkanlarının böyük olduğunu, bunun dövlətin informasiya təhlükəsizliyinə fayda verəcəyini bildirib.
AZƏRTAC-ın İdarə Heyətinin sədri Vüqar Əliyev isə bildirib ki, son iki ildə agentlikdə informasiya siyasəti yeni səpkidə qurulub. 8 dildə operativ xəbərlər yayan, 60-a yaxın xarici media qurumu ilə əməkdaşlıq edən və 24 ölkədə müxbir məntəqəsi olan AZƏRTAC kadr bazasını daim yeniləyir, gənclərə üstünlük verir. Bu baxımdan BDU ilə əməkdaşlıq hər iki quruma fayda verə bilər.
Görüşdə iki qurum arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və yeni layihələrlə bağlı müzakirələr aparılıb.

Делегация АЗЕРТАДЖ посетила БГУ
Делегация во главе с председателем правления Азербайджанского государственного информационного агентства (АЗЕРТАДЖ) Вугаром Алиевым посетила Бакинский государственный университет (БГУ).
Ректор БГУ Эльчин Бабаев проинформировал гостей о внедренных в университете нововведениях и заявил, что внутристрановое и международное сотрудничество, а также связи с работодателями являются приоритетными для вуза. Он отметил, что факультет журналистики БГУ является основной базой подготовки журналистов в стране. За последние годы БГУ наладил интеграцию с различными медиаорганизациями, включая Агентство по развитию медиа, Аудиовизуальный совет и Совет по прессе. На факультете журналистики открыты специальные кабинеты MEDİA, Совета по прессе, телевидения ARB24 и газеты «Xalq Qazeti». Эти комнаты играют незаменимую роль в применении теоретических знаний на практике. Ректор отметил, что у БГУ есть большие возможности для сотрудничества с АЗЕРТАДЖ и реализации совместных проектов, которые пойдут на пользу информационной безопасности государства.
Председатель правления АЗЕРТАДЖ Вугар Алиев сообщил, что за последние два года информационная политика в агентстве выстроена по-новому. АЗЕРТАДЖ, транслирующий новости на 8 языках, сотрудничающий почти с 60 зарубежными СМИ и имеющий корреспондентов в 24 странах, постоянно обновляет свою кадровую базу, отдавая приоритет молодежи. В этом отношении интеграция с БГУ может принести пользу обоим учреждениям.