https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_031532a3870f20033c899e42e_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) tələbə və məzunları Elm və Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü və Təhsilin İnkişafı Fondunun dəstəyi ilə icra olunan ikinci “Maarifçi” tələbə-məzun təcrübə proqramında uğurlu nəticələr göstəriblər.
Belə ki, Elm və Təhsil Nazirliyi, eləcə də qurumlarında təcrübə imkanları yaradan və 3 ay davam edən “Maarifçi” proqramını müvəffəqiyyətlə bitirən 35 nəfərdən 12-si BDU-nun tələbə və məzunudur.
Proqramın təşkilində məqsəd elm və təhsil sahəsində insan resurslarının formalaşdırılması, praktiki fəaliyyətlə tələbə və məzunların sahəvi bilik, bacarıqlarının artırılması, onların təhsil sahəsində müasir yanaşmaları öyrənmələri, həmçinin təhsil islahatlarının həyata keçirilməsi prosesinə dəstək göstərmək olub.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_031532a3870f20033c899e42e_o.jpg
Студенты и выпускники Бакинского государственного университета (БГУ) показали успешные результаты во второй программе стажировки «Просветитель», реализуемой по инициативе Министерства науки и образования и при поддержке Фонда развития образования.
Так, из 35 человек, успешно завершивших 3-месячную программу «Просветитель», которая создает возможности для стажировок в Министерстве науки и образования, а также в его учреждениях, 12 являются студентами и выпускниками БГУ.
Цель программы - формирование кадрового потенциала в сфере науки и образования, повышение уровня знаний и навыков студентов и выпускников вузов в данной сфере, помощь в освоении ими современных подходов в сфере образования, а также поддержка реализации образовательных реформ.