Elmar Qasımov xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb
Elmar Qasımov xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb Elmar Qasımov xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrində mübadilə proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb.
Portuqaliyanın Bragança Politexnik İnstitutu: 2 tələbə
Almaniyanın Şmalkalden Tətbiqi Elmlər Universiteti: 2 tələbə
İspaniyanın Qranada Universiteti: 1 tələbə
İspaniyanın Koruna Universiteti: 5 tələbə
İspaniyanın Alikante Universiteti: 1 tələbə
Türkiyənin Sabancı Universiteti: 2 tələbə
Türkiyənin Orta Doğu Texniki Universiteti: 2 tələbə
Türkiyənin Eskişehir Texniki Universiteti: 2 tələbə
Bolqarıstanın “Angel Kanchev” adına Ruse Universiteti: 6 tələbə
Serbiyanın Krajuhevak Universiteti: 1 tələbə
İnformasiya təhlükəsizliyi, Kimya mühəndisliyi, Kompüter mühəndisliyi, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, Neft-qaz mühəndisliyi və MBA üzrə “Project Management” (Layihə İdarəetməsi) ixtisasından, ümumilikdə 24 tələbə sözügedən universitetlərdə təhsil almaq imkanı əldə edib.
Rektor tələbələrə uğurlar arzulayıb, bu təcrübənin peşəkar kadr kimi yetişmələrinə böyük töhfə verəcəyini deyib.

Эльмар Гасымов встретился со студентами, которые будут учиться за рубежом
Эльмар Гасымов встретился со студентами, которые будут учиться за рубежом Эльмар Гасымов встретился со студентами, которые будут учиться за рубежом
Ректор Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR Эльмар Гасымов встретился со студентами, которые будут обучаться за рубежом в рамках программы обмена в период весеннего семестра 2024/2025 учебного года.
Политехнический институт Брагансы (Португалия): 2 студента
Университет прикладных наук Шмалькальден (Германия): 2 студента
Университет Гранады (Испания): 1 студент
Университет Ла-Корунья (Испания): 5 студентов
Университет Аликанте (Испания): 1 студент
Университет Сабанджи (Турция): 2 студента
Ближневосточный технический университет (Турция): 2 студента
Эскишехирский технический университет (Турция): 2 студента
Русенский университет имени Ангела Кынчева (Болгария): 6 студентов
Крагуевацкий университет (Сербия): 1 студент
В общей сложности 24 студента, обучающиеся по специальностям «Информационная безопасность», «Химическая инженерия», «Компьютерная инженерия», «Инженерия автоматизации процессов», «Нефтяная инженерия» и «Управление проектами», получили возможность пройти обучение в вышеуказанных вузах.
Пожелав студентам успехов, ректор подчеркнул, что опыт учебы за рубежом будет в значительной степени способствовать их  становлению высококвалифицированными специалистами.