Elmar Qasımov xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb
Elmar Qasımov xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb Elmar Qasımov xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrində mübadilə proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb.
Portuqaliyanın Bragança Politexnik İnstitutu: 2 tələbə
Almaniyanın Şmalkalden Tətbiqi Elmlər Universiteti: 2 tələbə
İspaniyanın Qranada Universiteti: 1 tələbə
İspaniyanın Koruna Universiteti: 5 tələbə
İspaniyanın Alikante Universiteti: 1 tələbə
Türkiyənin Sabancı Universiteti: 2 tələbə
Türkiyənin Orta Doğu Texniki Universiteti: 2 tələbə
Türkiyənin Eskişehir Texniki Universiteti: 2 tələbə
Bolqarıstanın “Angel Kanchev” adına Ruse Universiteti: 6 tələbə
Serbiyanın Krajuhevak Universiteti: 1 tələbə
İnformasiya təhlükəsizliyi, Kimya mühəndisliyi, Kompüter mühəndisliyi, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, Neft-qaz mühəndisliyi və MBA üzrə “Project Management” (Layihə İdarəetməsi) ixtisasından, ümumilikdə 24 tələbə sözügedən universitetlərdə təhsil almaq imkanı əldə edib.
Rektor tələbələrə uğurlar arzulayıb, bu təcrübənin peşəkar kadr kimi yetişmələrinə böyük töhfə verəcəyini deyib.

Elmar Gasimov meets with students who will study abroad
Elmar Gasimov meets with students who will study abroad Elmar Gasimov meets with students who will study abroad
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov has met with students who will study abroad during the spring semester of the 2024/2025 academic year as part of the exchange program.
Polytechnic Institute of Bragança (Portugal): 2 students
Schmalkalden University of Applied Sciences (Germany): 2 students
University of Granada (Spain): 1 student
University of A Coruña (Spain): 5 students
University of Alicante (Spain): 1 student
Sabanci University (Turkey): 2 students
Middle East Technical University (Turkey): 2 students
Eskisehir Technical University (Turkey): 2 students
“Angel Kanchev” University of Ruse (Bulgaria): 6 students
University of Kragujevac (Serbia): 1 student
A total of 24 students majoring in Information Security, Chemical Engineering, Computer Engineering, Process Automation Engineering, Petroleum Engineering and Project Management have been given the opportunity to study at the above-mentioned universities.
Wishing the students success, the Rector emphasized that this experience will greatly contribute to their becoming highly qualified specialists.