https://www.innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_3d039bb5dfc200c97403ad1eb_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Nurgül Əhmədova “Aspire Leaders” proqramına qəbul alıb.
Proqram Harvard Biznes Məktəbi tərəfindən təsis edilib. Burada Harvard Universiteti tərəfindən keçirilən dərs, mentorluq və professorlarla qarşılıqlı əlaqə imkanları iştirakçılar üçün əlçatan olacaq.
Dünyanın 150-dən çox ölkəsindən olan gənclər öz mədəniyyətlərini təmsil etmək, ölkələrini tanıtmaq, eləcə də əlaqə və təhsil imkanlarını genişləndirmək fürsəti əldə edəcəklər.

https://innews.az/uploads/news/2025-01/_innews_3d039bb5dfc200c97403ad1eb_o.jpg
Nurgul Ahmadova, a fourth-year student of the Chemical Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR, has been accepted to the Aspire Leaders Program.
Aspire Leaders Program was founded by Harvard Business School to provide program participants with access to lecture classes and mentoring services, as well as to provide them with the opportunity to interact with the university’s faculty.
By participating in the program, young people from more than 150 countries around the world will be able to represent their countries and cultures and expand their connections and educational opportunities.