https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_722179ee664246df770d6458b_o.jpg
Qazaxıstan Respublikası Parlament Məclisinin sədri Yerlan Koşanov Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edib.
Qazaxıstan Parlament Məclisinin sədri "Azərbaycan Hava Yolları" şirkətinə məxsus təyyarənin qəzaya uğraması ilə əlaqədar başsağlığı verib.
Parlament Məclisinin sədri öz adından və qazaxıstanlı deputatlar adından Azərbaycan xalqına və qəza nəticəsində həyatını itirənlərin ailələrinə, yaxınlarına səbr diləyib, yaralananların tezliklə sağalmalarını arzulayıb.
Spiker Sahibə Qafarova göstərilən diqqətə və başsağlığına görə minnətdarlığını bildirərək, öz növbəsində bu təyyarə qəzasında Qazaxıstan vətəndaşlarının da həlak olması ilə əlaqədar Yerlan Koşanova başsağlığı verib, onların ailələrinə və yaxınlarına səbr diləyib.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_722179ee664246df770d6458b_o.jpg
Спикер Мажилиса Парламента Республики Казахстан Ерлан Кошанов позвонил спикеру Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой.
Спикер Мажилиса Парламента Казахстана выразил соболезнования в связи с крушением самолета, принадлежащего компании «Азербайджанские Авиалинии».
Спикер Мажилиса Парламента от своего имени и от имени казахстанских депутатов сказал азербайджанскому народу, а также семьям и близким погибших в результате катастрофы слова поддержки и терпения, пожелав скорейшего выздоровления пострадавшим.
Спикер Сагиба Гафарова выразила благодарность за проявленное внимание и соболезнования и, в свою очередь, выразила соболезнования Ерлану Кошанову в связи с гибелью граждан Казахстана в этой авиакатастрофе, пожелав терпения их семьям и близким.