https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_722179ee664246df770d6458b_o.jpg
Qazaxıstan Respublikası Parlament Məclisinin sədri Yerlan Koşanov Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edib.
Qazaxıstan Parlament Məclisinin sədri "Azərbaycan Hava Yolları" şirkətinə məxsus təyyarənin qəzaya uğraması ilə əlaqədar başsağlığı verib.
Parlament Məclisinin sədri öz adından və qazaxıstanlı deputatlar adından Azərbaycan xalqına və qəza nəticəsində həyatını itirənlərin ailələrinə, yaxınlarına səbr diləyib, yaralananların tezliklə sağalmalarını arzulayıb.
Spiker Sahibə Qafarova göstərilən diqqətə və başsağlığına görə minnətdarlığını bildirərək, öz növbəsində bu təyyarə qəzasında Qazaxıstan vətəndaşlarının da həlak olması ilə əlaqədar Yerlan Koşanova başsağlığı verib, onların ailələrinə və yaxınlarına səbr diləyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_722179ee664246df770d6458b_o.jpg
Speaker of the Mazhilis of the Parliament of the Republic of Kazakhstan Yerlan Qoşanov has telephoned Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova.
The Speaker of the Mazhilis expressed condolences regarding the crash of the Azerbaijan Airlines aircraft.
On behalf of the Kazakh MPs and his own, the Speaker offered words of support and strength to the people of Azerbaijan, as well as to the families and loved ones of those who lost their lives in the tragedy, wishing the injured a speedy recovery.
Speaker Sahiba Gafarova thanked the care and the condolences and, in turn, extended her condolences to Yerlan Qoşanov over the deaths of Kazakhstan citizens in the plane crash, also wishing patience to their families and loved ones.