https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_72b02bb0969b99d00461db498_o.jpg
Ölkəmizin beynəlxalq fənn olimpiadalarında təmsil etməyə hazırlaşan şagirdlərin hazırlıq prosesi müvəffəqiyyətlə davam edir. “Azercell”, Elm və Təhsil Nazirliyi və Təhsil İnstitutunun birgə əməkdaşlığı çərçivəsində Bakı Ali Neft Məktəbində bu məktəblilər üçün növbəti “İnformatika düşərgəsi” təşkil olunub.
Düşərgə Avropa Qızlar İnformatika Olimpiadası, Yeniyetmələrin Avropa İnformatika Olimpiadası və Beynəlxalq İnformatika Olimpiadası kimi mötəbər müsabiqələrə hazırlaşan məktəbliləri bir araya gətirib. Təlimlərdə Bakı və ölkəmizin müxtəlif bölgələrindən Respublika Fənn Olimpiadalarının qalibləri arasından seçilən 8-9-cu sinif şagirdləri iştirak edib.
Bir həftəlik intensiv proqram çərçivəsində iştirakçılar hər gün beynəlxalq olimpiadaların formatına uyğun yarışlara qoşulublar. Həmçinin sessiyalar zamanı təqdim olunan məsələlərin izahı aparılıb və yeni mövzular ətrafında müzakirələr keçirilib.
Xatırladaq ki, 2017-ci ildən etibarən məktəblilərimizin beynəlxalq fənn olimpiadalarına hazırlıq prosesi “Azercell Telekom” MMC-nin dəstəyi ilə həyata keçirilir. Bu müddət ərzində Azərbaycanın bölgə və paytaxt məktəblərində təhsil alan şagirdlərimiz fərqli yaş qrupları üzrə müxtəlif miqyaslı proqramlaşdırma müsabiqələrində ümumilikdə 80 medal qazanıblar.
“Azercell Telekom” MMC haqqında ətraflı məlumat üçün Azercell səhifəsinə keçid etməyinizi xahiş edirik.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_72b02bb0969b99d00461db498_o.jpg
The preparation of young programmers representing Azerbaijan in international Olympiads continues successfully. In collaboration with Azercell, the Ministry of Science and Education, and the Institute of Education, the latest “Informatics Camp” was held at the Baku Higher Oil School.
This initiative brought together talented students preparing for major competitions, including the European Girls’ Olympiad in Informatics, the European Junior Olympiad in Informatics, and the International Olympiad in Informatics. Participants included 8th- and 9th-grade students from Baku and various regions of Azerbaijan, selected from among the winners of the Republican Subject Olympiads. Over the course of an intensive week-long program, the students engaged in mock tests and informatics training sessions tailored to Olympiad-level challenges.
It is worth mentioning that “Azercell Telecom” LLC has been supporting the preparation process of Azerbaijani schoolchildren participating in international Olympiads since 2017. Over this period, students from both regional and capital schools have won 80 medals in various programming competitions across different age groups.