https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_72b02bb0969b99d00461db498_o.jpg
Ölkəmizin beynəlxalq fənn olimpiadalarında təmsil etməyə hazırlaşan şagirdlərin hazırlıq prosesi müvəffəqiyyətlə davam edir. “Azercell”, Elm və Təhsil Nazirliyi və Təhsil İnstitutunun birgə əməkdaşlığı çərçivəsində Bakı Ali Neft Məktəbində bu məktəblilər üçün növbəti “İnformatika düşərgəsi” təşkil olunub.
Düşərgə Avropa Qızlar İnformatika Olimpiadası, Yeniyetmələrin Avropa İnformatika Olimpiadası və Beynəlxalq İnformatika Olimpiadası kimi mötəbər müsabiqələrə hazırlaşan məktəbliləri bir araya gətirib. Təlimlərdə Bakı və ölkəmizin müxtəlif bölgələrindən Respublika Fənn Olimpiadalarının qalibləri arasından seçilən 8-9-cu sinif şagirdləri iştirak edib.
Bir həftəlik intensiv proqram çərçivəsində iştirakçılar hər gün beynəlxalq olimpiadaların formatına uyğun yarışlara qoşulublar. Həmçinin sessiyalar zamanı təqdim olunan məsələlərin izahı aparılıb və yeni mövzular ətrafında müzakirələr keçirilib.
Xatırladaq ki, 2017-ci ildən etibarən məktəblilərimizin beynəlxalq fənn olimpiadalarına hazırlıq prosesi “Azercell Telekom” MMC-nin dəstəyi ilə həyata keçirilir. Bu müddət ərzində Azərbaycanın bölgə və paytaxt məktəblərində təhsil alan şagirdlərimiz fərqli yaş qrupları üzrə müxtəlif miqyaslı proqramlaşdırma müsabiqələrində ümumilikdə 80 medal qazanıblar.
“Azercell Telekom” MMC haqqında ətraflı məlumat üçün Azercell səhifəsinə keçid etməyinizi xahiş edirik.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_72b02bb0969b99d00461db498_o.jpg
Успешно продолжается подготовка юных программистов, которые представят Азербайджан на международных олимпиадах. В рамках сотрудничества Azercell, Министерства науки и образования и Института образования в Бакинской высшей школе нефти был организован очередной «Лагерь информатики».
В лагере участвовали школьники, готовящиеся к Европейской олимпиаде по информатике для девушек, Европейской юношеской олимпиаде по информатике и Международной олимпиаде по информатике. В тренингах приняли участие ученики 8-9 классов из Баку и регионов страны, отличившиеся в республиканских предметных олимпиадах.
В рамках недельной интенсивной программы школьники ежедневно участвовали в соревнованиях, проводимых в формате международных олимпиад. После каждого этапа школьники анализировали задачи, обсуждали их решения и изучали новые темы, углубляя свои знания и навыки.
Отметим, что с 2017 года подготовка к международным олимпиадам по информатике осуществляется при поддержке ООО «Azercell Teleсom». За это время учащиеся из регионов и столичных школ Азербайджана завоевали в общей сложности 80 медалей на различных соревнованиях по программированию в разных возрастных категориях.