Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti Özbəkistan-Finlandiya Pedaqoji İnstitutunda olub.
Səfər zamanı BDU-nun sosial məsələlər, tələbələrlə iş və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Əliş Ağamirzəyev, elm və innovasiyalar üzrə prorektoru Hüseyn Məmmədov, Tədrisin təşkili və idarə olunması Mərkəzinin direktoru Elçin Məmmədov və BDU rektorunun maliyyə və inzibati məsələlər üzrə müşaviri Mirzə Mirzəyev Özbəkistan-Finlandiya Pedaqoji İnstitutunun elm və innovasiyalar üzrə prorektoru Əkbər Səfərovla görüşüblər.
BDU nümayəndə heyəti Bakı Dövlət Universitetinin tədris və elmi fəaliyyəti, fakültələri, ixtisasları, beynəlxalq əlaqələri barədə geniş təqdimatla çıxış edib.
Görüşdə BDU və Özbəkistan-Finlandiya İnstitutu arasında tələbə və müəllim mübadiləsi, birgə elmi tədqiqatların aparılması, konfrans və seminarların təşkili kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) посетила Узбекско-финский педагогический институт.
В ходе визита проректоры БГУ Алиш Агамирзаев и Гусейн Мамедов, директор Центра организации и управления образованием Эльчин Мамедов и советник ректора БГУ Мирза Мирзаев встретились с проректором Узбекско-финского педагогического института Акбаром Сафаровым.
Делегация БГУ выступила с презентацией об образовательной и научной деятельности вуза, его факультетах, специальностях, международных связах.
В ходе встречи обсуждены такие вопросы, как обмен студентами и преподавателями между БГУ и узбекским институтом, проведение совместных научных исследований, организация конференций и семинаров.