https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_b56a0c54a1986d47e59944c86_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti Qırğız Milli Aqrar Universitetinə rəsmi səfər edib.
Səfər zamanı BDU rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov Qırğız Milli Aqrar Universitetinin beynəlxalq əlaqələr və investisiyaların cəlb edilməsi üzrə prorektoru Aijan Tolobekova, Tədris mərkəzinin direktoru Şərabidin Amatovla görüşüblər.
Görüş çərçivəsində iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Xüsusilə aqrar elmlər sahəsində birgə tədqiqatların həyata keçirilməsi, müəllim və tələbə mübadiləsi proqramlarının təşkili, eləcə də ikili diplom proqramlarının inkişaf etdirilməsi məsələləri ön plana çıxıb.
BDU nümayəndələri universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsi istiqamətində atılmış addımlar, keyfiyyət təminatı və rəqəmsallaşma sahəsindəki yeniliklər barədə təqdimat ediblər. Təqdimatda BDU-nun beynəlmiləlləşmə strategiyası və qlobal rəqabət qabiliyyətini artırmaq üçün əldə etdiyi nailiyyətlər xüsusi qeyd olunub.
Qırğız Milli Aqrar Universitetinin rəsmiləri təklif olunan əməkdaşlıq istiqamətlərini yüksək qiymətləndirərək, bu tərəfdaşlığın həm akademik, həm də elmi fəaliyyətlərdə yeni imkanlar yaradacağını vurğulayıblar. Tərəflər birgə layihələrin gələcəkdə daha da genişləndirilməsi və davamlı əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması ilə bağlı niyyətlərini ifadə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_b56a0c54a1986d47e59944c86_o.jpg
Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) посетила с официальным визитом Кыргызский национальный аграрный университет.
Советник по обеспечению качества ректора БГУ Асиман Ильясов и заведующий отделом международного сотрудничества Рауф Гасанов встретились с проректором Айжан Толобековой, директором учебного центра Шерабидином Аматовым.
На встрече обсуждены возможности сотрудничества. На первый план вышли вопросы совместных исследований в области сельскохозяйственных наук, обмена преподавателями и студентами, а также программ двойных дипломов.
Представители БГУ выступили с презентацией о расширении международных связей университета, инновациях в области обеспечении качества и цифровизации. В презентации отмечены достижения БГУ в области интернационализации и повышения глобальной конкурентоспособности.
Представители кыргызского вуза высоко оценили предложенные направления интеграции. Стороны выразили намерение расширять совместные проекты и налаживать устойчивое сотрудничество.