https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_1460f30a60f1c83f56b228dc0_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. BANM 2024-cü ildə “Elm və Ali Təhsilin Beynəlmiləlləşməsi” sahəsində fəaliyyətləri ilə fərqləndiyiniə görə təltif edilib.
Mükafat təqdimatı Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə baş tutub. Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, xarici işlər nazirinin müavini Yalçın Rəfiyev iştirak ediblər.
Xatırladaq ki, BANM “Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Təhsil Qrantı” proqramının iştirakçısı olan 10 universitetdən biridir. Bu il proqram çərçivəsində 9 əcnəbi tələbə təhsil alır. Onlar Banqladeş, İraq, Somali, Sudan, Yəmən, Hindistan və Qazaxıstan vətəndaşlarıdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_1460f30a60f1c83f56b228dc0_o.jpg
Бакинская высшая школа нефти (БВШН) SOCAR получила высокую оценку от Министерства науки и образования. Вуз был награжден за выдающиеся заслуги в сфере «Интернационализации науки и высшего образования» в 2024 году.
Вручение награды состоялось на мероприятии, организованном Государственным агентством по науке и высшему образованию.
В церемонии награждения приняли участие министр науки и образования Эмин Амруллаев и заместитель министра иностранных дел Ялчин Рафиев.
Напомним, что БВШН является одним из 10 вузов, участвующих в программе «Международный образовательный грант имени Гейдара Алиева». В этом году в рамках этой программы в вузе обучаются 9 иностранных студентов. Они являются гражданами Бангладеш, Ирака, Сомали, Судана, Йемена, Индии и Казахстана.