https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_4b4ef0bd01ae17f4292b785cd_o.jpg
"Nar"ın tərəfdaş qismində çıxış etdiyi “Media Savadlılığı” Həftəsi çərçivəsində “Media Savadlılığı” Konfransı təşkil edildi. Konfransın əsas məqsədi media savadlılığının əhəmiyyətini vurğulamaq, beynəlxalq təcrübələri paylaşmaq və həssas sosial qrupların, xüsusən gənclərin bu sahədə bilik və bacarıqlarını təkmilləşdirmək idi.
Konfransda iştirak edən yerli və beynəlxalq media ekspertləri, özəl şirkət və dövlət qurumlarının nümayəndələri, elmi tədqiqatçılar və vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri panel müzakirələrində yalan və manipulyasiya məqsədli məlumatlardan qorunma, fakt yoxlama texnikalarının tətbiqi və rəqəmsal məkanlarda məsuliyyətli davranış kimi media savadlılığının çoxşaxəli aspektlərini ön plana çəkdi.
"Nar" sərfəli mobil operator olmaqla yanaşı, eləcə də korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində media savadlılığının artırılması və cəmiyyətin məsuliyyətli informasiya istifadəsinin təşviq olunması istiqamətində örnək dəstək nümayiş etdirir. Mobil operatorun bu təşəbbüsü cəmiyyətin informasiya mənbələri ilə səmərəli əlaqəsinin təbliğinə töhfə verir.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_4b4ef0bd01ae17f4292b785cd_o.jpg
As part of the “Media Literacy" Week, where Nar acted as a partner, the “Media Literacy” Conference was organized. The main objective of the conference was to emphasize the importance of media literacy, share international best practices, and enhance the knowledge and skills of vulnerable social groups, especially youth, in this field.
Local and international media experts, representatives of private companies and government institutions, researchers, and civil society members participating in the conference highlighted various aspects of media literacy during panel discussions. Topics included protecting against misinformation and manipulation, implementing fact-checking techniques, and promoting responsible behavior in digital environments.
In addition to being an affordable mobile operator, Nar demonstrates exemplary support for media literacy and the promotion of responsible information consumption as part of its corporate social responsibility (CSR) strategy. This initiative by the mobile operator contributes to fostering effective engagement with information sources in society.