https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_510f6e7d25b227a7364851f94_o.jpg
Noyabrın 14-də Tonqa Krallığı Qanunvericilik Məclisinin sədri Lord Fatafehi Kinikinilau Fakafanua Bakıda BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində Parlamentlərarası İttifaq və Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək Parlament Görüşündə iştirak etmək üçün ölkəmizə səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında qonağı Milli Məclisin deputatları - Gənclər və idman komitəsinin sədri Şahin İsmayılov, Mircəlil Qasımlı və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_510f6e7d25b227a7364851f94_o.jpg
Глава Законодательного собрания Королевства Тонга Лорд Фатафехи Киникинилау Факафануа прибыл в нашу страну с визитом 14-го ноября для участия в Парламентской Встрече, организовываемой совместно Межпарламентским Союзом и Милли Меджлисом Азербайджанской Республики в рамках 29-й сессии Конференции Сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата (COP29).
В международном аэропорту им. Гейдара Алиева гостя встречали депутаты Милли Меджлиса – председатель Комитета молодёжи и спорта Милли Меджлиса Шахин Исмайлов и Мирджалил Гасымлы, а также другие официальные лица.