Kapital Bank pərakəndə bankçılıq sahəsində iki beynəlxalq mükafata layiq görüldü
Kapital Bank pərakəndə bankçılıq sahəsində iki beynəlxalq mükafata layiq görüldü Kapital Bank pərakəndə bankçılıq sahəsində iki beynəlxalq mükafata layiq görüldü
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank pərakəndə bankçılıq bazarındakı liderliyini bir daha təsdiqləyərək beynəlxalq “World Economic Magazine 2024 Awards”-ın “Azərbaycanın ən yaxşı kredit kartı xidmətlərinin təminatçısı-2024” və “Azərbaycanın ən yaxşı pərakəndə bankı-2024” mükafatlarına layiq görülüb.
“Azərbaycanın ən yaxşı pərakəndə bankı-2024” adına layiq görülən bank ölkə üzrə  geniş filial və partnyor şəbəkəsinə malik olmaqla yanaşı, bazarda lider mövqeyini bir sıra mühüm göstəricilərlə sərgiləyir. İnnovativ məhsullar və dayanıqlı maliyyə həlləri təqdim edən bankın hazırda nağd pul krediti üzrə portfeli 2.19 milyard manat, kredit kartları üzrə portfeli isə təxminən 688.03 milyon manat təşkil edir.
Bank “Azərbaycanın ən yaxşı kredit kartı xidmətlərinin təminatçısı 2024” mükafatını cari ilin oktyabr ayında müştərilərə təqdim etdiyi Birbank Star kartı ilə qazanıb. “Birbank Star ilə sənə olar” şüarı altında təqdim edilən kart, kredit kartlarının ənənəvi şərtlərindən tamamilə uzaq, sadə və rahat maliyyə məhsuludur. Qeyd edək ki, Birbank Star-ı minimum 500 manat, maksimum 30 000 manatadək məbləğlə əldə edə etmək mümkündür. Üstəlik digər bankların bankomatlarında nağdlaşdırma və digər bank kartlarına köçürmə əməliyyatlarında heç bir faiz və komissiya tətbiq edilmir. Ödəniş şərtləri isə olduqca sadədir. İstifadə edilən məbləğ ayın sonuncu gününədək karta qaytarılmalıdır. Vaxtında edilməyən ödənişlər üçün hər 500 manat məbləğə görə 10 manat xidmət haqqı ödənilir.
Kapital Bank 5 milyondan çox müştərisinin müxtəlif ehtiyaclarına uyğun fərqli həllər təklif edərək, hər kəsin güvənli maliyyə tərəfdaşı kimi çıxış edir. 2024-cü ili mükafatlarla dolu bir il olaraq davam etdirən bank bu nailiyyətləri ilə ölkənin maliyyə sektorundakı lider mövqeyini bir daha təsdiqləyir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_5e27bf7359c78b9f0e6dfc9a4_o.jpg
Первая в стране банк Kapital Bank вновь подтвердил своё лидерство на рынке розничного банкинга, став обладателем двух престижных наград на World Economic Magazine 2024 Awards: «Лучший поставщик услуг по кредитным картам в Азербайджане – 2024» и «Лучший розничный банк Азербайджана – 2024».
Обладатель звания «Лучший розничный банк Азербайджана – 2024», Kapital Bank выделяется не только самой широкой сетью филиалов и партнёров в стране, но и демонстрирует своё лидерство на рынке по ряду ключевых показателей. Банк, предлагающий инновационные продукты и устойчивые финансовые решения, в настоящее время располагает портфелем потребительских кредитов на сумму 2,19 млрд манатов, а также портфелем кредитных карт на сумму около 688,03 млн манатов.
Банк также удостоен звания «Лучший поставщик услуг по кредитным картам в Азербайджане – 2024» благодаря выпуску карты Birbank Star в октябре этого года. Карта, представленная под лозунгом «С Birbank Star тебе всё по плечу», является простым и удобным финансовым продуктом, который полностью отходит от традиционных условий кредитных карт. Карту Birbank Star можно получить с лимитом от 500 манатов до 30 000 манатов. Более того, при снятии наличных в банкоматах других банков или переводах на карты других банков комиссии и проценты не взимаются. Условия оплаты предельно просты: использованная сумма должна быть возвращена на карту до конца месяца. В случае несвоевременной оплаты взимается сервисный сбор в размере 10 манатов за каждые 500 манатов использованных средств.
Kapital Bank, предлагая разнообразные решения для удовлетворения потребностей более 5 миллионов клиентов, продолжает оставаться надёжным финансовым партнёром для каждого. 2024 год для банка стал годом достижений, а данные награды ещё раз подтверждают его лидирующую позицию в финансовом секторе Азербайджана.