https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_d5796a17bc3784baffa364ccd_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən Türkiyənin Zəfər Bayramının 100-cü ildönümü münasibətilə keçirilən silsilə tədbirlərdə iştirak etmək üçün müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun qardaş ölkədə işgüzar səfəri davam edir.
Avqustun 31-də Türkiyə Respublikasının Ali Hərbi Dənizçilik Məktəbinin və Ali Hərbi Təyyarəçilik Məktəbinin məzunlarının buraxılış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Türkiyə Respublikasının Prezidenti cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğan çıxış edərək məzunları buraxılış münasibətilə təbrik edib.
General-polkovnik Z.Həsənov Türkiyədə səfərdə olan digər dövlətlərin nümayəndələri ilə birgə hərbi məktəblərin məzunlarının buraxılış mərasimində iştirak edib.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_d5796a17bc3784baffa364ccd_o.jpg
По поручению Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами господина Ильхама Алиева продолжается рабочий визит министра обороны генерал-полковника Закира Гасанова в братскую Турцию в целях участия в мероприятиях, приуроченных ко 100-летию Победы.
31 августа состоялась церемония выпуска Высшего военно-морского училища и Высшего военного лётного училища Турецкой Республики.
На церемонии выступил Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган и поздравил выпускников.
Генерал-полковник З.Гасанов вместе с представителями других государств, находящихся с визитом в Турции, принял участие в церемонии выпуска военных училищ.