https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_d5796a17bc3784baffa364ccd_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən Türkiyənin Zəfər Bayramının 100-cü ildönümü münasibətilə keçirilən silsilə tədbirlərdə iştirak etmək üçün müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun qardaş ölkədə işgüzar səfəri davam edir.
Avqustun 31-də Türkiyə Respublikasının Ali Hərbi Dənizçilik Məktəbinin və Ali Hərbi Təyyarəçilik Məktəbinin məzunlarının buraxılış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Türkiyə Respublikasının Prezidenti cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğan çıxış edərək məzunları buraxılış münasibətilə təbrik edib.
General-polkovnik Z.Həsənov Türkiyədə səfərdə olan digər dövlətlərin nümayəndələri ilə birgə hərbi məktəblərin məzunlarının buraxılış mərasimində iştirak edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_d5796a17bc3784baffa364ccd_o.jpg
Under the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, a working visit of the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov to the fraternal country continues in order to participate in several events held on the occasion of the 100th anniversary of Türkiye's Victory Day.
On August 31, the graduation ceremony of the Naval Academy and Air Force Academy of the Republic of Türkiye was held.
The President of the Republic of Türkiye Mr. Recep Tayyip Erdogan delivered a speech and congratulated the graduates during the ceremony.
Colonel General Z. Hasanov, together with representatives of other countries, who are on a visit to Türkiye, attended the graduation ceremony of the academies.