https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_996a3387af32dfcdcfa53e203_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank 21-24 oktyabr 2024-cü il tarixlərində Çinin paytaxtı Pekində keçirilən “SIBOS 2024” beynəlxalq sərgisində iştirakını davam etdirir. Qeyd edək ki, sərgidə bankın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynovun rəhbərliyi ilə Baş Maliyyə inzibatçısı Emin Məmmədov, Baş Komplayens inzibatçısı Kamal Abdullayev, Xəzinədarlıq departamentinin direktoru Fərid Əliyev olmaqla bankın rəsmi nümayəndə heyəti, eləcə də xüsusi işçi komandası iştirak edir.
Sərginin üç günü ərzində bankın müxbir əlaqələrinin genişləndirilməsi və təcrübə mübadiləsinin aparılması istiqamətində Çinin “ICBC”, BƏƏ-nin “United Arab Bank”, İsveçrənin “BENDURA BANK AG”, İtalyanın “Iccrea Banca S.p.A”, Almaniyanın “Bayern LB” kimi aparıcı bankları və ABŞ-nin “VISA” şirkəti kimi bir çox maliyyə şirkətlərinin rəsmiləri ilə görüşlər keçirilərək müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, 1978-ci ildən hər il ənənəvi olaraq keçirilən beynəlxalq sərgi bu il 24 oktyabr 2024-cü il tarixinədək dünyanın maliyyə liderlərini bir araya gətirməyə davam edir.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_996a3387af32dfcdcfa53e203_o.jpg
Kapital Bank, the country’s bank, is maintaining a strong presence at the SIBOS 2024 international event held in Beijing, China, from October 21-24, 2024. Led by Chairman of the Board Farid Huseynov, the bank’s delegation includes key executives such as Emin Mammadov, Chief Financial Officer, Kamal Abdullayev, Chief Compliance Officer, and Farid Aliyev, Director of Treasury, along with a dedicated team.
Over the three days of the event, Kapital Bank has engaged in fruitful discussions with representatives from leading financial institutions such as China's ICBC, UAE's United Arab Bank, Switzerland's BENDURA BANK AG, Italy's Iccrea Banca S.p.A, Germany's Bayern LB, and global payment giant VISA from USA. These meetings have focused on expanding correspondent banking relationships and exchanging best practices.
Since its inception in 1978, Sibos has been a key platform for the global financial industry, facilitating discussions on the latest trends and fostering collaboration. This year’s event in Beijing is no exception, offering a dynamic space for industry leaders to engage, share insights, and explore new opportunities for shaping the future of finance. The exhibition will run until October 24, 2024.