https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9e80513d8591d130fb66baebe_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış “SİMA İmza” “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC-yə məxsus “UForex” platformasına inteqrasiya olunub.
Artıq investisiya həvəskarları SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə platformanın veb-saytında rahatlıqla onlayn hesab aça bilərlər. Belə ki, istifadəçilər www.uforex.az saytına daxil olaraq, “SİMA İmza” tətbiqi vasitəsilə bir neçə dəqiqə ərzində qeydiyyatdan keçməklə “Şəxsi kabinet”ə sahib olurlar. Nəticədə müştərilər xidmət ofisinə getmədən “UForex” platformasında özlərinə “Şəxsi kabinet” yaradırlar.
Hesab açıldıqdan sonra müştərilər “UForex” platforması üzərindən qlobal foreks bazarlarına çıxış əldə edə və şirkətin təqdim etdiyi bütün xidmətlərdən yararlana bilərlər. Bunlara qızıl, gümüş, neft, valyuta cütlükləri və indekslər kimi maliyyə alətləri ilə ticarət imkanı daxildir.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır. Bu imzanın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. “SİMA İmza” mobil tətbiqini yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün ödənişsizdir. Daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9e80513d8591d130fb66baebe_o.jpg
ООО «AzInTelecom», функционирующее при Министерстве цифрового развития и транспорта, успешно интегрировало цифровое решение «SİMA İmza» в платформу «UForex», принадлежащую «Инвестиционной компании Unicapital».
Теперь желающие инвестировать могут с легкостью создать учетную запись на сайте компании с помощью цифровой подписи нового поколения SİMA. Для этого пользователю необходимо зайти на сайт www.uforex.az и пройти регистрацию через приложение «SİMA İmza». Благодаря данному решению пользователи могут создать «Личный кабинет» на платформе «UForex» всего за несколько минут, не посещая центры обслуживания клиентов.
После открытия учетной записи возможно получить доступ к мировым рынкам Форекс через платформу «UForex» и воспользоваться всеми услугами, предоставляемыми компанией. К ним относятся такие возможности, как торговля финансовыми инструментами, включая золото, серебро, нефть, валютные пары и индексы.
Следует отметить, что с появлением цифрового решения SİMA граждане получают возможность не зависеть от центров обслуживания, что уменьшает нагрузку и затраты учреждений. Более того, «SİMA İmza» может быть интегрирована в различные системы, позволяя пользователям подписывать неограниченное количество документов в любое время. Цифровая подпись SİMA, доступная через скачивание мобильного приложения «SİMA İmza», предоставляется пользователям бесплатно. Для получения более подробной информации посетите сайт www.sima.az или позвоните в контактный-центр по номеру 157.