https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9e80513d8591d130fb66baebe_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış “SİMA İmza” “Unicapital İnvestisiya Şirkəti” ASC-yə məxsus “UForex” platformasına inteqrasiya olunub.
Artıq investisiya həvəskarları SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə platformanın veb-saytında rahatlıqla onlayn hesab aça bilərlər. Belə ki, istifadəçilər www.uforex.az saytına daxil olaraq, “SİMA İmza” tətbiqi vasitəsilə bir neçə dəqiqə ərzində qeydiyyatdan keçməklə “Şəxsi kabinet”ə sahib olurlar. Nəticədə müştərilər xidmət ofisinə getmədən “UForex” platformasında özlərinə “Şəxsi kabinet” yaradırlar.
Hesab açıldıqdan sonra müştərilər “UForex” platforması üzərindən qlobal foreks bazarlarına çıxış əldə edə və şirkətin təqdim etdiyi bütün xidmətlərdən yararlana bilərlər. Bunlara qızıl, gümüş, neft, valyuta cütlükləri və indekslər kimi maliyyə alətləri ilə ticarət imkanı daxildir.
Qeyd edək ki, SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır. Bu imzanın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. “SİMA İmza” mobil tətbiqini yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün ödənişsizdir. Daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_9e80513d8591d130fb66baebe_o.jpg
"AzInTelecom" LLC, operating under the Ministry of Digital Development and Transport, has successfully integrated the "SİMA İmza" digital solution into the "UForex" platform owned by "Unicapital Investment Company" OJSC.
Individuals interested in investing can easily set up an account on the company's website using the new-generation digital signature SİMA. To get started, users should visit www.uforex.az and register through the “SİMA İmza” application. This solution allows users to create a "Personal Cabinet" on the platform in just a few minutes, eliminating the need to visit customer service offices.
After creating an account, it is possible to access the global Forex markets through the "UForex" platform and take advantage of all the services provided by the company. These include opportunities for trading financial instruments including gold, silver, oil, currency pairs and indices.
It should be noted that with the introduction of the digital solution SİMA, users gain the opportunity to be independent from service centers, which reduces the workload and costs for institutions. Moreover, "SİMA İmza" can be integrated into various systems, allowing users to sign an unlimited number of documents at any time. The digital signature SİMA, available through downloading the “SİMA İmza” mobile application, is free of charge. For detailed information, visit the website www.sima.az or call the Contact Center at 157.