https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_1160e1d6f7be01641ba0204bb_o.jpg
Sosial layihələrə xüsusi önəmlə yanaşan “Nar” “Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslər üçün dizayner modelyer ixtisası üzrə peşə təlimlərinə start verir. Mobil operatorun dəstəyi ilə həyata keçirilən layihənin məqsədi nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərin gələcək karyeralarına və maddi sərbəstliklərinə töhfə verməklə onların cəmiyyətə inteqrasiyasını təmin etməkdir.
Layihə çərçivəsində 18-40 yaş arasındakı nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərə 3 ay boyunca zəngin təcrübəyə malik dizayner modelyer tərəfindən peşə təlimləri tədris ediləcək. Bu təlimlər iştirakçıların peşə bacarıqlarını inkişaf etdirməklə yanaşı, onların özünə inamlarını da artırmağa kömək edəcək. Təlimi uğurla başa vuranlara Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiyası Mərkəzi tərəfindən müvafiq sahə üzrə şəhadətnamə təqdim olunacaq, bu da onların gələcək iş imkanlarını genişləndirəcək.
Qeyd edək ki, “Nar”ın “Təlim Məktəbi” layihəsi nüfuzlu beynəlxalq müsabiqə olan “Eventiada IPRA Golden World Awards 2019” müsabiqəsində “KSM üzrə ən yaxşı layihə” nominasiyasında qalib gəlmişdir. “Nar” bu mükafatdan və layihənin cəmiyyətə verdiyi müsbət təsirdən ruhlanaraq uzun illərdir ki, “Təlim Məktəbi” layihəsini davam etdirir. Mobil operatorun həyata keçirdiyi bütün sosial layihələrlə buradan ətraflı tanış ola bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_1160e1d6f7be01641ba0204bb_o.jpg
Placing a strong emphasis on social projects, Nar, in partnership with the Public Union "Support for the Deaf," (“Karlara Dəstək” İB) is launching professional training courses for individuals with speech and hearing impairments in the fashion designer specialty. The aim of the project, supported by the mobile operator, is to help integrate individuals with speech and hearing impairments into society by enhancing their career prospects and financial independence.
As part of the project, individuals aged 18 to 40 with speech and hearing impairments will undergo three months of professional training led by an experienced fashion designer. These courses will not only develop participants' professional skills but also help boost their self-confidence. Those who successfully complete the training will receive a certificate from the Center for Professional and Labor Rehabilitation of Persons with Disabilities, expanding their future job opportunities.
It is worth noting that Nar’s "Training School" project took first place in the "Best Corporate Social Responsibility Project" category at the prestigious international Eventiada IPRA Golden World Awards 2019. Inspired by this recognition and the positive impact the project has had on society Nar has been continuing the "Training School" initiative for many years. You can find more information about the mobile operator’s social projects here.