https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_1160e1d6f7be01641ba0204bb_o.jpg
Sosial layihələrə xüsusi önəmlə yanaşan “Nar” “Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslər üçün dizayner modelyer ixtisası üzrə peşə təlimlərinə start verir. Mobil operatorun dəstəyi ilə həyata keçirilən layihənin məqsədi nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərin gələcək karyeralarına və maddi sərbəstliklərinə töhfə verməklə onların cəmiyyətə inteqrasiyasını təmin etməkdir.
Layihə çərçivəsində 18-40 yaş arasındakı nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərə 3 ay boyunca zəngin təcrübəyə malik dizayner modelyer tərəfindən peşə təlimləri tədris ediləcək. Bu təlimlər iştirakçıların peşə bacarıqlarını inkişaf etdirməklə yanaşı, onların özünə inamlarını da artırmağa kömək edəcək. Təlimi uğurla başa vuranlara Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiyası Mərkəzi tərəfindən müvafiq sahə üzrə şəhadətnamə təqdim olunacaq, bu da onların gələcək iş imkanlarını genişləndirəcək.
Qeyd edək ki, “Nar”ın “Təlim Məktəbi” layihəsi nüfuzlu beynəlxalq müsabiqə olan “Eventiada IPRA Golden World Awards 2019” müsabiqəsində “KSM üzrə ən yaxşı layihə” nominasiyasında qalib gəlmişdir. “Nar” bu mükafatdan və layihənin cəmiyyətə verdiyi müsbət təsirdən ruhlanaraq uzun illərdir ki, “Təlim Məktəbi” layihəsini davam etdirir. Mobil operatorun həyata keçirdiyi bütün sosial layihələrlə buradan ətraflı tanış ola bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_1160e1d6f7be01641ba0204bb_o.jpg
Особое внимание уделяющий социальным проектам оператор Nar в сотрудничестве с Общественным объединением «Поддержка слабослышащих» (“Karlara Dəstək” İB) запускает курсы по специальности дизайнер-модельер для людей с нарушениями речи и слуха. Цель проекта, реализуемого при поддержке мобильного оператора, — содействие профессиональной интеграции этих людей в общество, способствуя их будущей карьере и финансовой независимости.
В рамках проекта для людей с нарушениями речи и слуха в возрасте от 18 до 40 лет будут организованы трехмесячные курсы под руководством опытного дизайнера-модельера. Эти занятия помогут не только развить профессиональные навыки участников, но и укрепить их уверенность в себе. Успешно окончившие курсы получат свидетельства, выданные Центром профессиональной и трудовой реабилитации лиц с инвалидностью, что расширит их возможности трудоустройства в будущем.
Следует отметить, что проект «Школа обучения» от Nar занял первое место в номинации «Лучший проект в области корпоративной социальной ответственности» на престижном международном конкурсе Eventiada IPRA Golden World Awards 2019. Вдохновленный этой наградой и положительным влиянием проекта на общество, Nar уже на протяжении многих лет продолжает развивать проект «Школа обучения». Со всеми социальными проектами мобильного оператора можно ознакомиться здесь.