Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova İsveçrə Konfederasiyasına işgüzar səfərə gəlib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova İsveçrə Konfederasiyasına işgüzar səfərə gəlib Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova İsveçrə Konfederasiyasına işgüzar səfərə gəlib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti  oktyabrın 13-də İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Cenevrə Beynəlxalq Hava Limanında Milli Məclisin sədrini Azərbaycanın İsveçrədəki səfiri Fuad İsgəndərov, BMT-nin Cenevrə bölməsində və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında Azərbaycanın daimi nümayəndəsi Qalib İsrafilov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Sahibə Qafarova Parlamentlərarası İttifaqın 149-cu Assambleyasında iştirak edəcək, iştirakçı ölkələrin nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri, digər rəsmi şəxslərlə görüşlər keçirəcək. Həmçinin, Azərbaycan parlamenti spikerinin Parlamentlərarası İttifaqın 149-cu Assambleyasında çıxışı gözlənilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_88537759570b7ac4c13055dbd_o.jpg
Парламентская делегация во главе со спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой 13-го октября прибыла в Женеву в Швейцарской Конфедерации с рабочим визитом.
В международном аэропорту Женевы спикера Милли Меджлиса встретили посол Азербайджана в Швейцарии Фуад Искендеров, постоянный представитель Азербайджана при отделении ООН и других международных организаций в Женеве Галиб Исрафилов, а также другие официальные лица.
В рамках визита Сагиба Гафарова примет участие в 149-й Ассамблее Межпарламентского Союза, и проведёт встречи с руководителями делегаций стран-участников и другими официальными лицами. Также ожидается выступление спикера азербайджанского парламента на 149-й Ассамблее Межпарламентского Союза.