Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova İsveçrə Konfederasiyasına işgüzar səfərə gəlib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova İsveçrə Konfederasiyasına işgüzar səfərə gəlib Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova İsveçrə Konfederasiyasına işgüzar səfərə gəlib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti  oktyabrın 13-də İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Cenevrə Beynəlxalq Hava Limanında Milli Məclisin sədrini Azərbaycanın İsveçrədəki səfiri Fuad İsgəndərov, BMT-nin Cenevrə bölməsində və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında Azərbaycanın daimi nümayəndəsi Qalib İsrafilov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Sahibə Qafarova Parlamentlərarası İttifaqın 149-cu Assambleyasında iştirak edəcək, iştirakçı ölkələrin nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri, digər rəsmi şəxslərlə görüşlər keçirəcək. Həmçinin, Azərbaycan parlamenti spikerinin Parlamentlərarası İttifaqın 149-cu Assambleyasında çıxışı gözlənilir.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_88537759570b7ac4c13055dbd_o.jpg
A parliamentary delegation led by Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in Geneva, in the Swiss Confederation, on a working visit on 13 October.
At Geneva International Airport, the Speaker of the Milli Majlis was welcomed by Azerbaijan’s Ambassador to Switzerland Fuad Isgandarov and Azerbaijan's Permanent Representative to the UN Office and the units of other international organisations in Geneva Galib Israfilov as well as other officials.
As part of the visit, Sahiba Gafarova will participate in the 149th Assembly of the Inter-Parliamentary Union and hold meetings with the Heads of Delegation from the participating countries and other officials. The Speaker of the Azerbaijani Parliament is also expected to deliver a speech at the 149th Assembly of the Inter-Parliamentary Union.