https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_effa5c23956742d082f7fa28f_o.jpg
Azercell” “Stevie” Beynəlxalq Biznes Mükafatları tərəfindən “İlin texnoloji yeniliyi” və “İlin korporativ sosial məsuliyyət proqramı” nominasiyaları üzrə qalib seçilib
“Azercell Telekom” MMC-nin nailiyyətləri “Stevie” Beynəlxalq Biznes Mükafatlarının (IBAs) münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Lider mobil operator ölkədə süni intellekt əsasında çalışan ilk Azərbaycan dilli virtual assistent xidməti - “Aicell”in tətbiqinə görə “İlin texnoloji yeniliyi” nominasiyası üzrə qızıl mükafata layiq görülüb.
Bundan əlavə, “Azercell”in Azərbaycan Cüdo Federasiyası ilə əməkdaşlıqda həyata keçirdiyi “Qızlara ağ yaraşır” sosial kampaniyası “İlin korporativ sosial məsuliyyət proqramı” seçilməklə qızıl mükafatçılar sırasında yer alıb.
Xatırladaq ki, Azərbaycan dilində tam spektr xidmət göstərən “Aicell” abunəçiləri operatorlara yönləndirmədən bir çox sorğuları dərhal yerinə yetirir, bununla da qısa müddət ərzində daha çox müraciətin cavablandırılmasına, həmçinin müştərilərin vaxtına qənaət edilməsinə dəstək olur.
“Qızlara ağ yaraşır” sosial layihəsinin əsas məqsədi qızları sağlam və fəal həyat tərzi sürməyə təşviq etməklə yanaşı, erkən nikahlara qarşı mübarizə aparmaq olub. Kampaniya çərçivəsində Azərbaycan Cüdo Federasiyasının məktəbləri və bölmələri olan bölgələrdə qeydiyyatdan keçən yeniyetmə qızlara cüdoqi və 1 ay ödənişsiz məşq hədiyyə olunub. Layihə minlərlə gənci idmanla məşğul olmağa sövq etməklə bərabər, cüdo ilə məşğul olan qızların sayında 100 faiz artımla nəticələnib. Kampaniya dəfələrlə beynəlxalq və yerli mükafatlara layiq görülüb.
Qeyd edək ki, dünya işgüzar aləmində ən mötəbər mükafatlardan biri olan “Stevie” innovasiya, liderlik, müştəri xidməti, marketinq və insan qaynaqları kimi sahələrdə fərqlənən qurumları təltif edir və dünya üzrə 200-dən çox peşəkarın iştirak etdiyi ciddi qiymətləndirmə prosesi ilə tanınır.

Azercell wins two gold awards!
The leading mobile operator has been recognized by the prestigious Stevie International Business Awards in the categories of “Technical Innovation of the Year” and “Corporate Social Responsibility Program of the Year”
“Azercell Telecom” LLC has been honored with two gold awards by Stevie International Business Awards (IBAs). Azerbaijan's leading mobile operator received recognition in the category of “Technical Innovation of the Year” for the introduction of “Aicell” - the country’s first AI-powered Virtual Assistant in the telecommunications market, offering services in Azerbaijani.
Azercell's social campaign “White Suits Girls”, carried out in partnership with the Azerbaijan Judo Federation, also earned gold in the “Corporate Social Responsibility Program of the Year” nomination.
It is worth mentioning that Aicell, providing a full range of services in the Azerbaijani language, efficiently handles a large volume of subscribers’ inquiries without needing to redirect them to Call Center representatives. This significantly reduces response time and improves customer satisfaction.
The "White Suits Girls" project is a powerful social initiative aimed at promoting healthy and active lifestyles while addressing the issue of early marriage. Through this campaign, teenage girls in regions with Judo Federation schools were provided with Judo uniforms and one month of free training. The project has seen impressive results, including a 100% increase in the number of girls participating in Judo and recognition from both local and international platforms.
It should be noted that Stevie Awards are among the most prestigious in the business world, recognizing organizations for excellence in innovation, leadership, customer service, marketing, and human resources. The selection process is rigorous, with over 200 professionals from around the world involved in evaluating the nominees.