https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_effa5c23956742d082f7fa28f_o.jpg
Azercell” “Stevie” Beynəlxalq Biznes Mükafatları tərəfindən “İlin texnoloji yeniliyi” və “İlin korporativ sosial məsuliyyət proqramı” nominasiyaları üzrə qalib seçilib
“Azercell Telekom” MMC-nin nailiyyətləri “Stevie” Beynəlxalq Biznes Mükafatlarının (IBAs) münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Lider mobil operator ölkədə süni intellekt əsasında çalışan ilk Azərbaycan dilli virtual assistent xidməti - “Aicell”in tətbiqinə görə “İlin texnoloji yeniliyi” nominasiyası üzrə qızıl mükafata layiq görülüb.
Bundan əlavə, “Azercell”in Azərbaycan Cüdo Federasiyası ilə əməkdaşlıqda həyata keçirdiyi “Qızlara ağ yaraşır” sosial kampaniyası “İlin korporativ sosial məsuliyyət proqramı” seçilməklə qızıl mükafatçılar sırasında yer alıb.
Xatırladaq ki, Azərbaycan dilində tam spektr xidmət göstərən “Aicell” abunəçiləri operatorlara yönləndirmədən bir çox sorğuları dərhal yerinə yetirir, bununla da qısa müddət ərzində daha çox müraciətin cavablandırılmasına, həmçinin müştərilərin vaxtına qənaət edilməsinə dəstək olur.
“Qızlara ağ yaraşır” sosial layihəsinin əsas məqsədi qızları sağlam və fəal həyat tərzi sürməyə təşviq etməklə yanaşı, erkən nikahlara qarşı mübarizə aparmaq olub. Kampaniya çərçivəsində Azərbaycan Cüdo Federasiyasının məktəbləri və bölmələri olan bölgələrdə qeydiyyatdan keçən yeniyetmə qızlara cüdoqi və 1 ay ödənişsiz məşq hədiyyə olunub. Layihə minlərlə gənci idmanla məşğul olmağa sövq etməklə bərabər, cüdo ilə məşğul olan qızların sayında 100 faiz artımla nəticələnib. Kampaniya dəfələrlə beynəlxalq və yerli mükafatlara layiq görülüb.
Qeyd edək ki, dünya işgüzar aləmində ən mötəbər mükafatlardan biri olan “Stevie” innovasiya, liderlik, müştəri xidməti, marketinq və insan qaynaqları kimi sahələrdə fərqlənən qurumları təltif edir və dünya üzrə 200-dən çox peşəkarın iştirak etdiyi ciddi qiymətləndirmə prosesi ilə tanınır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_effa5c23956742d082f7fa28f_o.jpg
Azercell стал обладателем премии Stevie International Business Awards в номинациях «Технологическая инновация года» и «Программа корпоративной социальной ответственности года».
Достижения ООО Azercell Telecom были высоко оценены жюри престижной международной премии Stevie International Business Awards (IBAs). Лидирующий мобильный оператор Азербайджана был удостоен золотой премии в номинации «Технологическая инновация года» за разработку и внедрение Aicell - первого в стране Виртуального ассистента на базе искусственного интеллекта, работающего на азербайджанском языке.
Социальная кампания Azercell «Девушкам белое к лицу», реализуемая совместно с Федерацией дзюдо Азербайджана, также была удостоена золотой премии в номинации «Программа корпоративной социальной ответственности года».
Следует отметить, что бот Aicell, предоставляющий полный спектр услуг на азербайджанском языке, оперативно отвечает на множество запросов абонентов, минимизируя необходимость их переадресации к операторам. Это значительно сокращает время обработки обращений и экономит время абонентов.
Основная цель социального проекта «Девушкам белое к лицу» заключалась в привлечении девушек к занятиям спортом и пропаганде здорового образа жизни. Кампания также затрагивает проблему ранних браков. В рамках акции девушки, прошедшие регистрацию в школах и отделениях Федерации дзюдо в регионах Азербайджана, получили в подарок дзюдоги и месяц бесплатных тренировок. Проект не только побудил тысячи молодых людей заняться спортом, но и привел к 100-процентному увеличению числа девушек, занимающихся дзюдо. Напомним, что кампания была неоднократно отмечена международными и местными наградами.
Отметим, что Stevie является одной из самых престижных наград в мире бизнеса, которая присуждается организациям, преуспевшим в таких областях, как инновации, лидерство, обслуживание клиентов, маркетинг и человеческие ресурсы. Премия известна строгим процессом оценки номинантов, в котором участвуют более 200 профессионалов со всего мира.