https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_2ee61bb0607bb9b971ca10833_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Dərbəndqala - BHOS” komandası Türkiyənin Antalya şəhərində keçirilən "Teknofest" aerokosmik və texnologiya festivalında Bəşəriyyət naminə texnologiyalar üzrə sosial innovasiyalar kateqoriyasında ikinci yeri tutub.
Komandanın elmi rəhbəri Ali Məktəbin İnnovasiya və tədqiqatlar mərkəzinin böyük mühəndisi Emiliya Əhmədova, üzvləri isə Proseslərin avtomatlaşdırılması ixtisasının 4-cü kurs tələbələri Zahid Abdullayev, Rəna İsayevə, Rəvan Xıdırov və Biznesin idarə edilməsi ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Murad Əliyevdir.
“Dərbəndqala - BHOS” komandası öz kateqoriyası üzrə ən yüksək bal-97 bal, toplayaraq birinciliklə “Teknofest” finalına vəsiqə qazanıb və finalda 86,31 toplayaraq yarışı ikinciliklə bitirib. Bununla yanaşı, “Dərbəndqala - BHOS” komandası öz kateqoriyası finala vəsiqə qazanmış yeganə xarici komanda olub.
Komandamız 50,000 TL dəyərində pul mükafatına layiq görülüb. Mükafatlandırma mərasimi 2-6 oktyabrda Adanada baş tutacaq.
Xatırladaq ki, Ali Məktəbin “BHOSWARE” komandası Festivalın “Hackmasters” kateqoriyası üzrə keçirilən CTF yarışında I yeri qazanıb. Komandamız 180,000 TL dəyərində pul mükafatına layiq görülüb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_2ee61bb0607bb9b971ca10833_o.jpg
Команда “Dərbəndqala – BHOS” Бакинской высшей школы нефти SOCAR (БВШН) заняла второе место в категории «Социальные инновации в технологиях для человечества» на Аэрокосмическом и технологическом фестивале Teknofest, проходящем в городе Анталья (Турция).
Научным руководителем команды является Эмилия Ахмедова, старший инженер Инновационного и исследовательского центра БВШН. В состав команды входят студенты 4 курса специальности «Автоматизация технологических процессов» Захид Абдуллаев, Рена Исаева и Раван Хыдыров, а также студент 4 курса специальности «Бизнес-администрирование» Мурад Алиев.
Команда “Dərbəndqala – BHOS” вышла в финал Teknofest, набрав наивысший балл в своей категории – 97 баллов, и завершила соревнования на втором месте, набрав в финале 86,31 балла.
Следует отметить, что команда “Dərbəndqala – BHOS” стала единственной зарубежной командой, вышедшей в финал своей категории.
Команде БВШН был присужден приз в размере 50 000 TL. Церемония награждения пройдет 2-6 октября в Адане.
Напомним, что команда БВШН “BHOSWARE” заняла 1 место на конкурсе CTF, проводимом в категории “Hackmasters” фестиваля. Наша команда получила денежный приз в размере 180 000 TL.