https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_205c6dc9635f24fc1c34974f5_o.jpg
Korporativ sosial məsuliyyət prinsipinə sadiq qalan və BMT Qlobal Sazişinin üzvü olan “Nar” Nyu-Yorkda keçirilən BMT Qlobal Sazişinin Liderlər Zirvəsində təmsil olunub. Tədbirdə iştirak “Nar”ın davamlı inkişafa və məsuliyyətli biznes təcrübələrinə olan sadiqliyini vurğulayır.
Ölkəmiz üçün xüsusi önəm daşıyan COP29 tədbiri ərəfəsində keçirilən zirvə qlobal iqlim dəyişikliyi və dayanıqlılıq sahəsində özəl sektorun roluna dair müzakirələr üçün mühüm platforma təqdim edib. “Nar” burada ESG (Ətraf mühit, sosial məsuliyyət və korporativ idarəetmə) strategiyasının icrası ilə bağlı faydalı təcrübələr əldə edib və qarşıdakı tədbirlərdə bu sahədəki fəaliyyətlərini daha da genişləndirmək üçün imkanlar qazanıb.
"Nar"ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova zirvə çərçivəsində inklüzivlik və sosial məsuliyyət mövzularında çıxış edərək bildirib: “Biz sosial məsuliyyəti ön planda tutan bir şirkət olaraq, sağlamlıq imkanları məhdud şəxslərin cəmiyyətə və iş mühitinə inteqrasiyasını dəstəkləyən layihələr həyata keçiririk. Bu, həm bərabərlik və inklüzivliyə töhfə verir, həm də cəmiyyətin müxtəlif təbəqələrinin inkişafına dəstək olmağa imkan yaradır. BMT Qlobal Sazişinin Liderlər Zirvəsində iştirakımız bu istiqamətdəki səylərimizi daha da gücləndirir".
Qeyd edək ki, “Nar” yerli telekommunikasiya sektorundan BMT Qlobal Sazişinə qoşulan ilk şirkət olaraq, tədbirdə yeni tərəfdaşlıqlar qurub və korporativ dayanıqlılıq trendləri barədə mühüm məlumatlar əldə edib. Bundan əlavə, mobil operator BMT Baş Assambleyası həftəsində keçirilən müxtəlif görüşlərdə də təmsil olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_205c6dc9635f24fc1c34974f5_o.jpg
Как член Глобального Договора ООН, придерживающийся принципов корпоративной социальной ответственности, компания Nar была представлена на Саммите лидеров Глобального договора ООН в Нью-Йорке. Участие компании подчёркивает её приверженность устойчивому развитию и ответственным бизнес-практикам.
Саммит, прошедший накануне COP29 — важного для нашей страны мероприятия — предоставил значимую платформу для обсуждения роли частного сектора в решении проблем глобальных климатических изменений и устойчивого развития. Компания Nar приобрела ценный опыт в реализации своей ESG стратегии и нашла новые возможности для расширения своих инициатив в этой области.
Директор департамента по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям компании Nar Хокюма Керимова выступила с речью на тему инклюзивности и социальной ответственности, отметив: “Как социально ответственная компания, мы реализуем проекты, направленные на поддержку интеграции людей с ограниченными возможностями в общество и рабочую среду. Это способствует как равенству, так и инклюзивности, одновременно содействуя развитию различных слоёв общества. Участие в Саммите лидеров Глобального договора ООН укрепляет наши усилия в этом направлении”.
Стоит отметить, что компания Nar, как первая местная телекоммуникационная компания, присоединившаяся к Глобальному договору ООН, установила новые партнёрские отношения на мероприятии и получила ключевую информацию о последних трендах в области корпоративной устойчивости. Мобильный оператор также принял участие в нескольких встречах, прошедших в рамках недели Генеральной Ассамблеи ООН.