İqlim məsələlərinin öhdəsindən təkbaşına gələ bilmərik. Bizə innovasiya, təcrübə və nailiyyətlərin birgə tətbiqi lazımdır. Odur ki, Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi bir çağırışdır.
innews.media xəbər verir ki, bunu COP29-un İqlim üzrə yüksək səviyyəli çempionu Nigar Arpadarai Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsinin açılış mərasimində deyib.
"Dialoq strategiyaların yaranmasına və uzunmüddətli həllərə gətirib çıxarır. Bu, gənclərin iqlim sahəsində səsini eşitmək, siyasəti formalaşdıranlarla, alimlərlə, öhdəlik götürən şəxslərlə həyata keçiriləcək birgə imkandır. Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi bu baxışı reallığa çevirmək üçün gözəl fürsətdir. Bu həftə ərzində müxtəlif maraqlı tərəflərə imkan yaradılacaq ki, görüşüb müzakirələr aparsın, fikirlər paylaşsın, tərəfdaşlıq əlaqələri qursunlar", - deyə N.Arpadarai bildirib.

Мы не можем справиться с проблемами климата в одиночку. Нам необходимо совместное применение инноваций, опыта и достижений. Бакинская неделя климатической деятельности - это вызов.
Как сообщает innews.media, об этом заявила лидер высокого уровня ООН по климату на COP29 Нигяр Арпадараи на церемонии открытия Бакинской недели климатической деятельности.
«Диалог ведет к появлению стратегий и долгосрочных решений. Это возможность услышать голос молодежи в области климата, который должен быть реализован вместе с политиками, учеными и лицами, которые берут на себя ответственность. Бакинская неделя климатической деятельности - это прекрасная возможность воплотить это видение в реальность. В течение этой недели для различных заинтересованных сторон будет создана возможность встретиться и провести дискуссии, обменяться идеями, установить партнерские связи», - отметила Н.Арпадараи.