https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_e74a7cbbc71705562489c791d_o.jpg
“Azerconnect Group” regionda ilk dəfə Azərbaycanda keçirilən Kiberdiplomatiya üzrə Beynəlxalq Konfransı dəstəkləyib. Dövlət qurumları, biznes assosiasiyaları və özəl sektorun nümayəndələri, həmçinin diplomatlar və ekspertlərin bir araya gəldiyi tədbirdə Azərbaycanın informasiya təhlükəsizliyini artırılmasında diplomatiyanın rolu müzakirə olunub.
Konfrans Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyası, Xarici İşlər Nazirliyi, Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi, ADA Universitetinin tərəfdaşlığı, “Azerconnect Group” və digər özəl təşkilatların dəstəyi ilə keçirilib.
Tədbirdə qlobal kiberdiplomatiyada özəl sektorun rolu, kibertəhlükəsizlik sahəsinin inkişafında beynəlxalq əməkdaşlığın önəmi qeyd olunub. Həmçinin konfrans zamanı Avropa və Asiyanı birləşdirəcək “Rəqəmsal İpək Yolu” layihəsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Bildirilib ki, strateji əhəmiyyətə malik bu rəqəmsal dəhliz regionda iqtisadi inkişafı və rabitənin genişlənməsini stimullaşdıracaq.
Qeyd edək ki, Kiberdiplomatiya üzrə Beynəlxalq Konfransda ümumilikdə 30-dan çox ölkədən 120-yə yaxın nümayəndə, o cümlədən diplomatlar, nüfuzlu ekspertlər və rəsmi şəxslər iştirak ediblər.
Ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və “FinTech”, “AdTech”, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir. “Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_e74a7cbbc71705562489c791d_o.jpg
Azerconnect Group supported the region's first International Conference on Cyber Diplomacy held in Azerbaijan. This landmark event brought together state institutions, private companies and business representatives, as well as diplomats and experts to discuss the role of diplomacy in enhancing information security in Azerbaijan.
The conference was organized by the Special Communication and Information Security State Service of the Republic of Azerbaijan, in collaboration with the Presidential Administration of Azerbaijan, the Ministry of Foreign Affairs, the Center of Analysis of International Relations, and ADA University, with Azerconnect Group and other private organizations playing a pivotal role in its support.
At the event, discussions focused on the crucial role of the private sector in global cyber diplomacy and the significance of international cooperation in advancing cybersecurity. Additionally, the conference also highlighted the significance of the ‘Digital Silk Way’ project aimed at connecting Europe and Asia. This strategically vital digital corridor is expected to drive economic growth and enhance communication across the region.
The International Conference on Cyber Diplomacy saw the participation of around 120 representatives from over 30 countries, including diplomats, experts, and officials.
As a company operating in the dynamically developing ICT and high technologies fields of our country, Azerconnect Group delivers advanced solutions, including Mobile, Internet, and International leased lines provisioning, alongside cutting-edge digital services in FinTech, AdTech, and Media/TV.
Azerconnect Group is part of NEQSOL Holding, an international group of companies operating in various countries across the energy, telecommunications, hi-tech, and construction industries.