https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_e74a7cbbc71705562489c791d_o.jpg
“Azerconnect Group” regionda ilk dəfə Azərbaycanda keçirilən Kiberdiplomatiya üzrə Beynəlxalq Konfransı dəstəkləyib. Dövlət qurumları, biznes assosiasiyaları və özəl sektorun nümayəndələri, həmçinin diplomatlar və ekspertlərin bir araya gəldiyi tədbirdə Azərbaycanın informasiya təhlükəsizliyini artırılmasında diplomatiyanın rolu müzakirə olunub.
Konfrans Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyası, Xarici İşlər Nazirliyi, Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi, ADA Universitetinin tərəfdaşlığı, “Azerconnect Group” və digər özəl təşkilatların dəstəyi ilə keçirilib.
Tədbirdə qlobal kiberdiplomatiyada özəl sektorun rolu, kibertəhlükəsizlik sahəsinin inkişafında beynəlxalq əməkdaşlığın önəmi qeyd olunub. Həmçinin konfrans zamanı Avropa və Asiyanı birləşdirəcək “Rəqəmsal İpək Yolu” layihəsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Bildirilib ki, strateji əhəmiyyətə malik bu rəqəmsal dəhliz regionda iqtisadi inkişafı və rabitənin genişlənməsini stimullaşdıracaq.
Qeyd edək ki, Kiberdiplomatiya üzrə Beynəlxalq Konfransda ümumilikdə 30-dan çox ölkədən 120-yə yaxın nümayəndə, o cümlədən diplomatlar, nüfuzlu ekspertlər və rəsmi şəxslər iştirak ediblər.
Ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və “FinTech”, “AdTech”, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir. “Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_e74a7cbbc71705562489c791d_o.jpg
Azerconnect Group поддержала первую в регионе Международную конференцию по кибердипломатии, которая прошла в Азербайджане. Это знаковое событие собрало представителей государственных учреждений, частных компаний и бизнеса, а также дипломатов и экспертов для обсуждения роли дипломатии в улучшении информационной безопасности в Азербайджане.
Конференция была организована Государственной службой специальной связи и информационной безопасности Республики Азербайджан в сотрудничестве с Администрацией Президента Азербайджана, Министерством иностранных дел, Центром анализа международных отношений и Университетом ADA, при поддержке Azerconnect Group и других частных компаний.
В ходе обсуждений на мероприятии была подчеркнута значимость роли частного сектора в глобальной кибердипломатии и важность международного сотрудничества в развитии кибербезопасности. Кроме того, на конференции было подчеркнуто значение проекта «Цифровой Шелковый Путь», который направлен на соединение Европы с Азией через Азербайджан. Ожидается, что этот стратегически важный цифровой коридор будет способствовать экономическому росту и улучшению коммуникаций в регионе.
Стоит отметить что, на Международной конференции по кибердипломатии присутствовали около 120 представителей из более чем 30 стран, включая дипломатов, экспертов и официальных лиц.
Об Azerconnect Group
Будучи компанией, работающей в динамично развивающихся областях ИКТ и высоких технологий нашей страны, Azerconnect Group предоставляет передовые услуги в области мобильной связи, интернета и международных выделенных линий, а также цифровые решения, такие как FinTech, AdTech и Media/TV.
Azerconnect Group входит в состав международной группы компаний NEQSOL Holding, осуществляющей деятельность в различных странах в энергетической, телекоммуникационной, высокотехнологичной и строительной отраслях.