https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_9e0d4097d2b21243f82b0e659_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza Yelo Bank-la yeni tərəfdaşlığa start verib.
Artıq bankın “Onlayn Əmanət” xidmətindən “SİMA İmza” vasitəsilə filiala getmədən yararlanmaq mümkündür. Müştərilər bir neçə dəqiqəyə “Yelo” mobil tətbiqində “Yelo Sabit” və “Yelo Yığım” əmanət məhsullarını əldə edə bilərlər. Xidmətdən istifadə zamanı heç bir fiziki sənəd tələb edilmir.
Əmanət məbləğini həm “Yelo Bank”-dan olan kart və ya cari hesabdan, həmçinin tətbiqə əlavə edilmiş digər bank kartlarının balansından köçürmək mümkündür. Müştəri tətbiqdə bütün mərhələləri tamamladıqdan sonra sənədləri “SİMA İmza” ilə imzalayaraq bütün prosesi tam onlayn şəkildə reallaşdırmış olur. Müraciət təsdiqləndikdən dərhal sonra əmanət hesabı aktivləşir. Bundan sonra müştərilər “Yelo” mobil tətbiqində qazancına 24/7 nəzarət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu, “SİMA İmza”nın “Yelo Bank” ilə ilk tərəfdaşlığı deyil. Daha əvvəlki (2022-ci ildə olan) tərəfdaşlığa əsasən Yelo Bank-ın müştəriləri “Yelo” mobil tətbiqində “SİMA İmza” ilə qeydiyyatdan keçə bilirlər.
“SİMA İmza”nı əldə etmək üçün heç yerə getməyə ehtiyac yoxdur. Sadəcə mobil telefona “SİMA İmza” tətbiqini yükləmək kifayətdir. Tətbiqdən istifadə vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

Откройте сберегательный онлайн-счет в SİMA İmza, не посещая банк
Откройте сберегательный онлайн-счет в SİMA İmza, не посещая банк Откройте сберегательный онлайн-счет в SİMA İmza, не посещая банк
Цифровая подпись нового поколения SİMA, разработанная ООО AzInTelecom при поддержке Министерства цифрового развития и транспорта, начала новое сотрудничество с Yelo Bank. Теперь клиенты могут воспользоваться услугой «Онлайн-сбережения» через SİMA İmza, не посещая отделение банка.
В течение нескольких минут можно открыть сберегательные счета Yelo Sabit и Yelo Yığım через мобильное приложение Yelo, без необходимости предоставлять какие-либо физические документы. Средства на вклад можно перевести с карты Yelo Bank, расчетного счета, а также с других банковских карт, добавленных в приложение. После завершения всех этапов заявки клиент подписывает документы с помощью SİMA İmza, и весь процесс происходит онлайн. Сразу после одобрения заявки сберегательный счет активируется, а клиенты могут круглосуточно отслеживать свои доходы в мобильном приложении Yelo.
Стоит отметить, что это не первое партнерство между SİMA İmza и Yelo Bank. С 2022 года клиенты Yelo Bank могут зарегистрироваться в SİMA İmza через мобильное приложение Yelo.
Для получения SİMA İmza не нужно никуда идти. Просто скачайте приложение на свой мобильный телефон. Приложение абсолютно бесплатно для граждан. Узнать больше о цифровой подписи SİMA можно на сайте www.sima.az или по телефону колл-центра 157.