https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_9e0d4097d2b21243f82b0e659_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza Yelo Bank-la yeni tərəfdaşlığa start verib.
Artıq bankın “Onlayn Əmanət” xidmətindən “SİMA İmza” vasitəsilə filiala getmədən yararlanmaq mümkündür. Müştərilər bir neçə dəqiqəyə “Yelo” mobil tətbiqində “Yelo Sabit” və “Yelo Yığım” əmanət məhsullarını əldə edə bilərlər. Xidmətdən istifadə zamanı heç bir fiziki sənəd tələb edilmir.
Əmanət məbləğini həm “Yelo Bank”-dan olan kart və ya cari hesabdan, həmçinin tətbiqə əlavə edilmiş digər bank kartlarının balansından köçürmək mümkündür. Müştəri tətbiqdə bütün mərhələləri tamamladıqdan sonra sənədləri “SİMA İmza” ilə imzalayaraq bütün prosesi tam onlayn şəkildə reallaşdırmış olur. Müraciət təsdiqləndikdən dərhal sonra əmanət hesabı aktivləşir. Bundan sonra müştərilər “Yelo” mobil tətbiqində qazancına 24/7 nəzarət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu, “SİMA İmza”nın “Yelo Bank” ilə ilk tərəfdaşlığı deyil. Daha əvvəlki (2022-ci ildə olan) tərəfdaşlığa əsasən Yelo Bank-ın müştəriləri “Yelo” mobil tətbiqində “SİMA İmza” ilə qeydiyyatdan keçə bilirlər.
“SİMA İmza”nı əldə etmək üçün heç yerə getməyə ehtiyac yoxdur. Sadəcə mobil telefona “SİMA İmza” tətbiqini yükləmək kifayətdir. Tətbiqdən istifadə vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_9e0d4097d2b21243f82b0e659_o.jpg
SİMA new generation of digital signature created by AzInTelecom LLC operating under the Ministry of Digital Development and Transport started new partnership with “Yelo Bank”.
With this collaboration, customers can now use the “SİMA İmza” to access Yelo Bank’s “Online Savings” services without the need to visit a branch.
In just a few minutes, customers can open savings products like “Yelo Sabit” and “Yelo Yığım” through the Yelo mobile application. The entire process is paperless—no physical documents are required. Customers can transfer deposit amounts from their Yelo Bank card or current account, as well as from other bank cards linked to the application. Once all steps in the app are completed, the client signs the necessary documents using SİMA İmza, finalizing the entire process online. The savings account is activated immediately after the application is approved, allowing customers to monitor their earnings 24/7 via the Yelo mobile app.
This is not the first collaboration between SİMA İmza and Yelo Bank. Since their initial partnership in 2022, Yelo Bank customers have been able to register with SİMA İmza directly within the Yelo mobile app.
Getting the SİMA İmza is easy and free—simply download the app to your mobile phone. For more information about the SİMA digital signature, visit www.sima.az or contact the call center at 157.