https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_f954367b99c36ede2045a59e5_o.jpg
“Amburan Mall” ticarət mərkəzində (Bilgəh qəsəbəsi) yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında açıq səma altında “Qarğa” (The Crow) Amerika qotik filminin premyeradan öncə nümayişi baş tutdu. Film Ceyms O'Barrın qrafik romanı əsasında çəkilib.
Erik Dreyven və onun sevgilisi Şelli Vebsterin əsas rollarını Bill Skarsqard və FKA Tviqs ifa ediblər. Bill tamaşaçılara “O”, “Doqquz gün”, “Con Uik 4” filmlərindəki rollarından tanışdır. FKA Tviqs (Taliya Debrett Barnett) daha çox müğənni, bəstəkar və rəqqas kimi tanınır. Personajlar müasir, dinamik, müxtəlif yaradıcı maraqlara malikdir və maraqlı retro dizayn elementləri ilə proqressiv cəmiyyətdə yaşayırlar. Bill Skarsqard əlavə edir ki, QARĞA tamaşaçılara unikal təcrübə təqdim edir. “Emosional, qaranlıq, sərt, romantik və çox hərəkətlidir”.
Rejissor Rupert Sandersin dediyinə görə, əvvəlki film yalnız qisas üzərində cəmlənmişdi. Yeni “Qarğa” filmində isə izləyicilər sevgi hekayəsini görəcəklər. “Mən istəyirdim ki, tamaşaçılar onların hisslərinə inansınlar, bu sevgi ondan alınan zaman Erikin ağrısını hiss etsinlər”. “QARĞA” iki film birləşməsidir: qisas haqqında triller və melodram.”
Hekayənin mərkəzində Erik Dreyven adlı musiqiçidir. O, sevimli Şellini qorumaq üçün özünü qurban verməlidir. Lakin Erikin fədakarlığı boşa çıxır – Şelli həyatından məhrum olunur.
Faciədən bir il sonra dirilər və ölülər dünyası arasında qalan Erik axirətdən qayıdır. İndi o, tanrının gücünə sahib olan Qarğadır. Qəhrəman cinayətkarları tapmaq, onlardan amansız qisas almaq və ədaləti bərpa etmək üçün dirilər dünyasına qayıdır.
“The Voice of Azerbaijan” layihəsində iştirak edən müğənni Aliyə orijinal və özünəməxsus ifa tərzi ilə tamaşaçıları valeh edib.
Əsas hadisə isə “Show1Baku” qrupunun qotika üslubunda rəqsi idi. Atəş şousunun valehedici elementləri ilə qaranlıq obrazlar bir-birinə qarışaraq vahid tamaşaya çevrildi.
Tədbirin təşkilində dəstək göstərilib: “VOLGA” kino şirkəti, Cinema Distribution, “FRYDAY Burgers & Fries” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, “Bolshoy Prazdnik” dekorasiya şirkəti, “Astral” kvesti, “ProEvents” işıq effektləri, ənənəvi Yapon-Asiya desertləri “Mochiki”, “Hillside” premium şərabları, Bonaqua və Red Bull.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_f954367b99c36ede2045a59e5_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «Amburan Mall» (посёлок Бильгя), под открытым небом состоялся предпремьерный показ американского готического фильма «Ворон» (The Crow). Картина снята по графическому роману Джеймса О’Барра.
Главные роли Эрика Дрэйвена и его возлюбленной Шелли Вебстер исполнили Билл Скарсгард и FKA Twigs. Билл знаком зрителю по ролям в картинах «Оно», «Девять дней», «Джон Уик 4». FKA Twigs, она же Талия Дебретт Барнетт больше известна как певица, автор песен и танцовщица. Персонажи современны, динамичны, они обладают различными творческими интересами и живут в прогрессивном обществе с интригующими элементами ретро-дизайна. Билл Скарсгард добавляет, что ВОРОН предлагает зрителям уникальный опыт. «Он эмоциональный, мрачный, жёсткий, романтичный, с большим количеством экшена».
По словам режиссера Руперта Сандерса, предыдущая экранизация была сосредоточена исключительно на мести, а в новом «Вороне» зрители увидят еще и историю любви. «Я хотел, чтобы зрители поверили в их чувства, чтобы они ощутили всю боль Эрика, когда у него отнимают эту любовь, — говорит он. — Так что ВОРОН – это два фильма в одном: экшн о мести и мелодрама».
В центре истории — музыкант по имени Эрик Дрэйвен. Ему приходится пожертвовать собой, чтобы защитить свою любимую Шелли. Однако жертва Эрика оказывается напрасной — Шелли все равно лишают жизни.
Через год после трагедии Эрик, который застрял между мирами живых и мертвых, восстает из загробного мира. Теперь он - Ворон, обладающий силой бога. Герой возвращается в мир людей, чтобы найти преступников, жестоко отомстить им и восстановить справедливость.
Певица Алия, которая участвовала в проекте «The Voice of Azerbaijan», восхитила публику своим оригинальным стилем и неповторимой манерой исполнения.
Главной особенностью события стал танец в стиле готика группы «Show1Baku», где мрачные образы с завораживающими элементами огненного шоу переплелись в единое зрелище.
Поддержку в организации мероприятия оказали: кинокомпания «VOЛЬGА», Cinema Distribution, ресторан «FRYDAY Burgers & Fries», фото и видео - креативная компания «Light in Black», декор компания «Большой Праздник», квест «Astral», световые эффекты «ProEvents», традиционные японско-азиатские десерты «Mochiki», вина премиум класса Hillside, Bonaqua и Red Bull.