https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_f954367b99c36ede2045a59e5_o.jpg
“Amburan Mall” ticarət mərkəzində (Bilgəh qəsəbəsi) yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında açıq səma altında “Qarğa” (The Crow) Amerika qotik filminin premyeradan öncə nümayişi baş tutdu. Film Ceyms O'Barrın qrafik romanı əsasında çəkilib.
Erik Dreyven və onun sevgilisi Şelli Vebsterin əsas rollarını Bill Skarsqard və FKA Tviqs ifa ediblər. Bill tamaşaçılara “O”, “Doqquz gün”, “Con Uik 4” filmlərindəki rollarından tanışdır. FKA Tviqs (Taliya Debrett Barnett) daha çox müğənni, bəstəkar və rəqqas kimi tanınır. Personajlar müasir, dinamik, müxtəlif yaradıcı maraqlara malikdir və maraqlı retro dizayn elementləri ilə proqressiv cəmiyyətdə yaşayırlar. Bill Skarsqard əlavə edir ki, QARĞA tamaşaçılara unikal təcrübə təqdim edir. “Emosional, qaranlıq, sərt, romantik və çox hərəkətlidir”.
Rejissor Rupert Sandersin dediyinə görə, əvvəlki film yalnız qisas üzərində cəmlənmişdi. Yeni “Qarğa” filmində isə izləyicilər sevgi hekayəsini görəcəklər. “Mən istəyirdim ki, tamaşaçılar onların hisslərinə inansınlar, bu sevgi ondan alınan zaman Erikin ağrısını hiss etsinlər”. “QARĞA” iki film birləşməsidir: qisas haqqında triller və melodram.”
Hekayənin mərkəzində Erik Dreyven adlı musiqiçidir. O, sevimli Şellini qorumaq üçün özünü qurban verməlidir. Lakin Erikin fədakarlığı boşa çıxır – Şelli həyatından məhrum olunur.
Faciədən bir il sonra dirilər və ölülər dünyası arasında qalan Erik axirətdən qayıdır. İndi o, tanrının gücünə sahib olan Qarğadır. Qəhrəman cinayətkarları tapmaq, onlardan amansız qisas almaq və ədaləti bərpa etmək üçün dirilər dünyasına qayıdır.
“The Voice of Azerbaijan” layihəsində iştirak edən müğənni Aliyə orijinal və özünəməxsus ifa tərzi ilə tamaşaçıları valeh edib.
Əsas hadisə isə “Show1Baku” qrupunun qotika üslubunda rəqsi idi. Atəş şousunun valehedici elementləri ilə qaranlıq obrazlar bir-birinə qarışaraq vahid tamaşaya çevrildi.
Tədbirin təşkilində dəstək göstərilib: “VOLGA” kino şirkəti, Cinema Distribution, “FRYDAY Burgers & Fries” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, “Bolshoy Prazdnik” dekorasiya şirkəti, “Astral” kvesti, “ProEvents” işıq effektləri, ənənəvi Yapon-Asiya desertləri “Mochiki”, “Hillside” premium şərabları, Bonaqua və Red Bull.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_f954367b99c36ede2045a59e5_o.jpg
In the premium cinema "CineMastercard", located in the shopping center "Amburan Mall" (Bilgah settlement), a pre-premiere screening of the American gothic film "The Crow" took place in the open air. The film is based on the graphic novel by James O'Barr.
Bill Skarsgård and FKA Twigs played the main roles of Eric DCrow and his beloved Shelley Webster. Bill is familiar to the viewer for his roles in the films "It", "Nine Days", "John Wick 4". FKA Twigs, Talia Debrett Barnett, is better known as a singer, songwriter, and dancer. The characters are modern, dynamic, have different creative interests, and live in a progressive society with intriguing retro design elements. Bill Skarsgård adds that CROW offers viewers a unique experience. "It's emotional, dark, gritty, romantic, with a lot of action."
According to the director Rupert Sanders, the previous film adaptation was focused exclusively on revenge, and in the new The Crow, viewers will also see a love story. "I wanted the audience to believe in their feelings, to feel all the pain of Eric when this love is taken away from him," he says. "So The Crow is two films in one: revenge action and romance."
At the center of the story stands a musician named Eric DCrow. He has to sacrifice himself to protect his beloved Shelly. However, Eric's sacrifice turns out to be in vain - Shelly is still deprived of life.
A year after the tragedy, Eric, who is stuck between the worlds of the living and the dead, rises from the afterlife. Now he is a Crow with the power of a God. The hero returns to the world of people to find criminals, take cruel revenge on them and restore justice.
At the pre-premiere screening of the film, among the guests there were show business stars, journalists, bloggers, entrepreneurs and heads of large organizations.
Singer Aliya, who participated in the project "The Voice of Azerbaijan", delighted the audience with her original style and unique manner of performance.
The main feature of the event was the gothic dance of the group "Show1Baku", where gloomy images with mesmerizing elements of a fire show were intertwined into a single spectacle.
Support in the organization of the event was provided by: the film company "VOLGA", Cinema Distribution, the restaurant "FRYDAY Burgers & Fries", photo and video by the creative company "Light in Black", the décor company "Big Holiday", the quest "Astral", lighting effects "ProEvents», traditional Japanese-Asian desserts "Mochiki", premium wines Hillside, Bonaqua and Red Bull.
The evening ended with a film screening.
"CineMastercard" cinema is always ready to delight you with the best premieres in the world of cinema and make pleasant surprises.