https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_4752578f84759ba5f5b9f96b2_o.jpg
“Azercell Könüllüləri” xeyriyyə təşkilatı sosial məsuliyyət öhdəliklərinə və xeyriyyə ənənələrinə sadiq qalaraq 2024-cü ilin ilk yarısında müxtəlif aksiyalar təşkil edib.
İkinci Qarabağ müharibəsi şəhidlərinin həyat yoldaşlarına müasir əmək bazarının tələblərinə uyğun biliklərin aşılanması məqsədilə “Azercell Könüllüləri”nin təşəbbüsü və dəstəyilə onlar üçün xüsusi İKT yönümlü təlimlər təşkil edilib. STEP Kompüter Akademiyası ilə əməkdaşlıqda baş tutan təlimlərdə 20 qadına “SMM Design və “Python Fundamentals” üzrə dərslər keçirilib. Proqramı müvəffəqiyyətlə bitirən iştirakçılar sertifikatla təltif olunublar.
Təlimlərə cəlb olunmuş namizədlərin siyahısı “Zəfər” İB tərəfindən təqdim edilib.
Könüllülərin təşkilatçılığı ilə 2024-cü ilin may ayında talassemiya, hemofiliya və leykoz xəstəliklərindən əziyyət çəkən uşaqlara yardım etmək məqsədilə qanvermə aksiyası keçirilib. İki gün davam edən aksiya Mərkəzi Qan Bankının peşəkar tibbi heyəti tərəfindən icra olunub və toplanan qan ehtiyatları Respublika Talassemiya Mərkəzinə yönləndirilib.
İl ərzində könüllülər Bakı və bölgələrdə yaşayan bir sıra aztəminatlı ailəyə dəstək göstəriblər. Həmçinin 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Ramanı qəsəbəsində yerləşən “Nur” uşaq evinə və Əhmədli qəsəbəsində yerləşən “SOS Uşaq Kəndi”nə səfərlər təşkil olunub.
Qeyd edək ki, “Azercell” əməkdaşlarından ibarət bu xeyriyyə təşkilatı 2004-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir və bu günədək minlərlə xüsusi qayğıya ehtiyacı olan insanlara dəstək verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_4752578f84759ba5f5b9f96b2_o.jpg
"Azercell Könüllüləri" (Azercell Volunteers) charitable organization reports its activities for the first half of 2024, reflecting its ongoing commitment to social responsibility and charity.
One of the key initiatives was organizing ICT training sessions for the spouses of the Second Karabakh War martyrs. The aim was to equip them with the essential digital skills required in today’s job market. A total of 20 participants took part in the training sessions on "SMM-Design" and "Python basics conducted in collaboration with STEP IT Academy. Upon completing the courses, participants were awarded certificates recognizing their new competencies. The list of candidates for these trainings was provided by "Zəfər" Public Association for Support of Martyrs’ Families.
In May 2024 "Azercell Könüllüləri" organized a blood donation campaign to support children suffering from thalassemia, hemophilia, and leukemia. The two-day-long action was conducted by the professional medical staff of the Central Blood Bank, with the collected blood supplies donated to the Republician Thalassemia Center.
Throughout the year the “Azercell Könüllüləri" team extended support to low-income families in Baku and the regions. Additionally, in celebration of International Children's Day on June 1, "Azercell Könüllüləri" visited the "Nur" orphanage in Ramana and the "SOS Children's Village" in the Ahmedli settlement.
It should be noted that the “Azercell Könüllüləri" charitable organization, consisting of Azercell employees, has been offering support to vulnerable communities since 2004.