https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_4752578f84759ba5f5b9f96b2_o.jpg
“Azercell Könüllüləri” xeyriyyə təşkilatı sosial məsuliyyət öhdəliklərinə və xeyriyyə ənənələrinə sadiq qalaraq 2024-cü ilin ilk yarısında müxtəlif aksiyalar təşkil edib.
İkinci Qarabağ müharibəsi şəhidlərinin həyat yoldaşlarına müasir əmək bazarının tələblərinə uyğun biliklərin aşılanması məqsədilə “Azercell Könüllüləri”nin təşəbbüsü və dəstəyilə onlar üçün xüsusi İKT yönümlü təlimlər təşkil edilib. STEP Kompüter Akademiyası ilə əməkdaşlıqda baş tutan təlimlərdə 20 qadına “SMM Design və “Python Fundamentals” üzrə dərslər keçirilib. Proqramı müvəffəqiyyətlə bitirən iştirakçılar sertifikatla təltif olunublar.
Təlimlərə cəlb olunmuş namizədlərin siyahısı “Zəfər” İB tərəfindən təqdim edilib.
Könüllülərin təşkilatçılığı ilə 2024-cü ilin may ayında talassemiya, hemofiliya və leykoz xəstəliklərindən əziyyət çəkən uşaqlara yardım etmək məqsədilə qanvermə aksiyası keçirilib. İki gün davam edən aksiya Mərkəzi Qan Bankının peşəkar tibbi heyəti tərəfindən icra olunub və toplanan qan ehtiyatları Respublika Talassemiya Mərkəzinə yönləndirilib.
İl ərzində könüllülər Bakı və bölgələrdə yaşayan bir sıra aztəminatlı ailəyə dəstək göstəriblər. Həmçinin 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Ramanı qəsəbəsində yerləşən “Nur” uşaq evinə və Əhmədli qəsəbəsində yerləşən “SOS Uşaq Kəndi”nə səfərlər təşkil olunub.
Qeyd edək ki, “Azercell” əməkdaşlarından ibarət bu xeyriyyə təşkilatı 2004-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir və bu günədək minlərlə xüsusi qayğıya ehtiyacı olan insanlara dəstək verib.

Azercell Könüllüləri продолжают реализацию благотворительных инициатив
Azercell Könüllüləri продолжают реализацию благотворительных инициатив Azercell Könüllüləri продолжают реализацию благотворительных инициатив
В первой половине 2024 года организация Azercell Könüllüləri (Волонтеры Azercell) провела ряд мероприятий в рамках своих обязательств в сферах социальной ответственности и благотворительности.
По инициативе и при поддержке волонтеров для супруг шехидов Второй Карабахской войны были организованы специальные тренинги в области ИКТ, направленные на повышение их квалификации для соответствия современным требованиям рынка труда. На тренингах, организованных совместно со STEP IT Академией, 20 участниц прошли обучение по программам SMM-дизайн и Основы Python. Успешно завершившим курс были вручены сертификаты. Список кандидатов для участия в тренингах был предоставлен Общественным объединением поддержки семей шехидов Zəfər.
В мае текущего года Azercell Könüllüləri организовали акцию по сдаче крови в помощь детям, страдающим талассемией, гемофилией и лейкемией. Двухдневную акцию провели профессиональные медицинские сотрудники Центрального банка крови, а собранные запасы были направлены в Республиканский центр талассемии.
На протяжении года команда Azercell Könüllüləri оказывала поддержку малообеспеченным семьям, проживающим в Баку и регионах. Также по случаю Международного дня защиты детей 1 июня Azercell Könüllüləri посетили детский дом Nur в Раманах и детскую деревню SOS в поселке Ахмедлы.
Напомним, что организация Azercell Könüllüləri, состоящая из сотрудников Azercell, функционирует с 2004 года, и на протяжении всего этого времени в рамках своей благотворительной миссии регулярно оказывает поддержку уязвимым слоям населения.