https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_7be5cb2079a7773f2fa756647_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) dağ-mədən sahəsi üzrə təhsil alan ali məktəb tələbələri üçün növbəti “Təqaüd proqramı” müsabiqəsini elan edir.
Səhmdar Cəmiyyətin strateji layihələrinin vaxtında və lazımi kadrlar ilə təmin edilməsi məqsədi ilə təsis edilən təqaüd Azərbaycanda faəliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçiriləcək müsabiqə əsasında təqdim olunacaq. Müsabiqədə 2024-2025-ci tədris ili üzrə bakalavr və magistr səviyyəsinin sonuncu kursunda dağ-mədən mühəndisliyi, geologiya, ekologiya, kimya mühəndisliyi və metallurgiya sahələri üzrə əyani təhsil alan, Azərbaycan vətəndaşı olan tələbələr iştirak edə bilərlər. Müsabiqə iki – test imtahanı və müsahibə mərhələsindən ibarətdir.
Təqaüd komissiyası tərəfindən aparılan qiymətləndirmə zamanı test imtahanında ən çox bal toplayan 20 namizəd müsahibəyə buraxılacaq. Növbəti mərhələdə hər bir namizədin hazırlığı müvafiq qiymətləndirmə meyarlarına uyğun olaraq müəyyən ediləcək. Yekunda müsabiqəni uğurla keçən 10 nəfər tələbə Təqaüd proqramına cəlb edilərək, hər biri müvafiq təltifnamə və 9 ay müddətində, hər ay 200 AZN məbləğində təqaüd əldə edəcək. Proqramda iştirak edən tələbələrin Səhmdar Cəmiyyətdə təcrübə proqramlarında iştirakı və məzun olduqdan sonra müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
“Təqaüd proqramı” layihəsi və müsabiqənin şərtləri ilə ətraflı tanış olmaq üçün “AzerGold” QSC-nin rəsmi veb-saytında “Karyera” bölməsində yaradılmış “Təqaüd proqramı” altbölməsinə daxil ola bilərsiniz. Müsabiqədə iştirak etmək üçün sözügedən altbölmədəki müraciət formasını doldurmaq tələb olunur. Müsabiqəyə elan dərc edildiyi gündən (15 avqust 2024-cü il) start verilir. Müraciət üçün son tarix 30 avqust 2024-cü ildir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC 2021-ci ildən ali və peşə təhsili üzrə “Təqaüd proqramı” layihələri icra edir. Bugünədək ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat və magistratura səviyyələrində təhsil alan 28, peşə təhsili müəssisələrində təhsil alan 35 nəfər tələbəyə təqaüd verilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_7be5cb2079a7773f2fa756647_o.jpg
Закрытое акционерное общество (ЗАО) «AzerGold» объявляет конкурс на участие в очередной «Программе стипендий» для студентов вузов, изучающих горное дело.
Стипендия, учрежденная с целью своевременного обеспечения стратегических проектов Акционерного общества квалифицированными кадрами, будет предоставляться по результатам конкурса, проводимого среди студентов высших учебных заведений, действующих в Азербайджане. В конкурсе могут участвовать студенты-граждане Азербайджана, обучающиеся очно на последних курсах бакалавриата и магистратуры по специальностям горное дело, геология, экология, химическая инженерия и металлургия в учебном году 2024-2025. Конкурс состоит из двух этапов – тестового экзамена и собеседования.
По результатам оценки, проведенной стипендиальной комиссией, 20 кандидатов, набравших наибольшее количество баллов на тестовом экзамене, будут приглашены на собеседование. На следующем этапе будет определена подготовка каждого кандидата в соответствии с надлежащими критериями оценки. В итоге 10 студентов, успешно прошедших конкурс, будут включены в Программу стипендий и получат соответствующий сертификат и стипендию в размере 200 манатов ежемесячно в течение 9 месяцев. Также предусмотрено прохождение студентами, участвующими в программе, стажировки в Обществе и их трудоустройство на соответствующие должности после окончания обучения.
Подробную информацию о проекте «Программа стипендий» и условиях конкурса можно получить в подразделе «Программа стипендий» в разделе «Карьера» на официальном веб-сайте ЗАО «AzerGold». Для участия в конкурсе необходимо заполнить форму заявки в указанном подразделе. Конкурс начинается с момента публикации объявления (15 августа 2024 года). Крайний срок подачи заявок – 30 августа 2024 года.
Напомним, что ЗАО «AzerGold» реализует проекты «Программа стипендий» для студентов высших и профессиональных учебных заведений с 2021 года. На сегодняшний день стипендии были предоставлены 28 студентам, обучающимся на курсах бакалавриата и магистратуры высших учебных заведений, а также 35 студентам профессиональных учебных заведений.