https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_d701dc99214e9064e27e723f1_o.jpg
Bakı Kulinariya Assosiasiyasının aşpazlar komandası avqustun 9-dan 11-dək Pakistanın Lahor şəhərində keçirilən 3-cü “Salonniere Mystery Box” beynəlxalq müsabiqəsində ölkəmizi uğurla təmsil edib. Müsabiqə 16-cı Pakistan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisi çərçivəsində təşkil olunub.
Assosiasiyadan innews.media bildirilib ki, çempionatda Azərbaycan milli yeməklərini müasir üslubda təqdim edən komandanın işlər böyük maraqla qarşılanıb.
Müsabiqədə aşpazlarımızdan komandanın kapitanı Sərxan İmanlı, komanda üzvləri Emin Əliyev, Elxan Mirzəyev və İlqar Əhmədov yer alıb. Çempionata dəvət olunmuş hakimlərdən biri də Bakı Kulinariya Assosiasiyasının prezidenti İlkin Əkbərzadə olub.
Qeyd edək ki, assosiasiyanın aşpazlar komandası bu il Ümumdünya Aşpazlar Birliyi (WACS) rəhbərinin dəstəyi ilə təşkil olunmuş “Karaçı Aşpazlar Assosiasiyası” tərəfindən qitə çempionatında qızıl medal qazanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_d701dc99214e9064e27e723f1_o.jpg
Команда поваров Бакинской кулинарной ассоциации представила Азербайджан на третьем международном конкурсе Salonniere Mystery Box, который проходил с 9 по 11 августа в городе Лахор в рамках 16-й Пакистанской международной выставки пищевой промышленности – Food Asia.
Как сообщили innews.media в ассоциации, представленные командой национальные блюда Азербайджана вызвали большой интерес среди посетителей мероприятия.
В состав команды вошли: Сархан Иманлы (капитан), Эмин Алиев, Эльхан Мирзоев и Ильгар Ахмедов. Одним из приглашенных на чемпионат судей стал президент Бакинской кулинарной ассоциации Илькин Акберзаде, главный тренер всех команд, участвующих во всемирных чемпионатах от имени ассоциации.
Кроме того, молодежная команда ассоциации завоевала золотую медаль на континентальном первенстве, организованном Ассоциацией кулинаров Карачи при поддержке WorldChefs – Всемирной ассоциации сообществ шеф-поваров (WACS).