https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_df414aac61b7c22182c71c934_o.jpg
“Azercell Telekom” MMC “Kitab Klubu” layihəsi çərçivəsində bölgələrdə yerləşən uşaq evlərinin sakinlərini ziyarət edir. Növbəti maarifləndirici tədbir Sosial Xidmətlər Agentliyinin Gəncə şəhərindəki 4 saylı uşaq evi sosial xidmət müəssisəsində tərbiyə alan uşaqlar üçün keçirilib. Görüş çərçivəsində balacalarda mütaliə mədəniyyətinin formalaşdırılması, nitq qabiliyyətinin inkişafı, ümumilikdə təhsilə həvəsin artırılmasına töhfə verən xüsusi proqram təşkil olunub.
Mütaliə saatında azyaşlılar Azərbaycan uşaq ədəbiyyatının parlaq nümunələri ilə tanış olub, maraqlı müzakirələrdə iştirak ediblər. Sonda “Azercell” tərəfindən uşaq evinin kiçik sakinlərinə hədiyyələr paylanılıb.
Lider mobil operator “Kitab Klubu” layihəsi əsnasında həm böyüklər, həm də balacalar üçün silsilə tədbirlərin keçirilməsini planlaşdırır. Xatırladaq ki, layihəyə 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə 3 saylı uşaq evi sosial xidmət müəssisəsinin uşaqları üçün həyata keçirilən tədbirdə start verilib.
Mədəni irsin qorunub saxlanmasına dəstək olan təşəbbüs və layihələrə xüsusi önəm verən “Azercell” bu istiqamətdə fəaliyyətini davam etdirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_df414aac61b7c22182c71c934_o.jpg
As a part of the "Book Club" project Azercell has started visits to the regions with the latest event held for the children of Orphanage No. 4 under the Social Services Agency, in Ganja. This specially organized program aims to foster a culture of reading, develop speech and creative abilities, and increase overall interest in education.
The children were introduced to the brightest examples of Azerbaijani children's literature and participated in engaging discussions. At the end of the event, the children received memorable gifts from Azercell.
The "Book Club" project envisages a series of events for children and adults. The first event of this kind, dedicated to International Children's Day, was carried out for the children of Orphanage No. 3 in Baku.
Azercell, which attaches great importance to initiatives and projects aimed at preserving and promoting Azerbaijan’s cultural heritage, will continue its activities in this direction.