https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_df414aac61b7c22182c71c934_o.jpg
“Azercell Telekom” MMC “Kitab Klubu” layihəsi çərçivəsində bölgələrdə yerləşən uşaq evlərinin sakinlərini ziyarət edir. Növbəti maarifləndirici tədbir Sosial Xidmətlər Agentliyinin Gəncə şəhərindəki 4 saylı uşaq evi sosial xidmət müəssisəsində tərbiyə alan uşaqlar üçün keçirilib. Görüş çərçivəsində balacalarda mütaliə mədəniyyətinin formalaşdırılması, nitq qabiliyyətinin inkişafı, ümumilikdə təhsilə həvəsin artırılmasına töhfə verən xüsusi proqram təşkil olunub.
Mütaliə saatında azyaşlılar Azərbaycan uşaq ədəbiyyatının parlaq nümunələri ilə tanış olub, maraqlı müzakirələrdə iştirak ediblər. Sonda “Azercell” tərəfindən uşaq evinin kiçik sakinlərinə hədiyyələr paylanılıb.
Lider mobil operator “Kitab Klubu” layihəsi əsnasında həm böyüklər, həm də balacalar üçün silsilə tədbirlərin keçirilməsini planlaşdırır. Xatırladaq ki, layihəyə 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə 3 saylı uşaq evi sosial xidmət müəssisəsinin uşaqları üçün həyata keçirilən tədbirdə start verilib.
Mədəni irsin qorunub saxlanmasına dəstək olan təşəbbüs və layihələrə xüsusi önəm verən “Azercell” bu istiqamətdə fəaliyyətini davam etdirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_df414aac61b7c22182c71c934_o.jpg
Компания Azercell Teleсom начала свои визиты в регионы страны в рамках проекта «Книжный клуб». Очередное образовательное мероприятие было проведено для воспитанников детского дома номер 4 города Гянджа, действующего при Агентстве социальных услуг. Специально организованная программа способствовала формированию у детей культуры чтения, развитию речи и творческих способностей, а также повышению интереса к образованию в целом.
Воспитанники детского дома ознакомились с ярчайшими образцами азербайджанской детской литературы и приняли участие в увлекательных дискуссиях. По окончании мероприятия дети получили подарки от Azercell.
Проект «Книжный клуб» предусматривает серию мероприятий как для детей, так и для взрослых. Отметим, что первое мероприятие в рамках проекта было организованно 1 июня, в Международный день защиты детей, для воспитанников детского дома номер 3.
Компания Azercell, придающая особое значение инициативам и проектам, направленным на сохранение культурного наследия, продолжит свою деятельность в этом направлении.