https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_456f7619654ca9aaf4bce8635_o.jpg
Ana dilimizin inkişafına töhfə vermək məqsədilə 1 avqust - Azərbaycan əlifbası və Azərbaycan dili günündə “Nar”ın dəstəyi ilə təşkil edilən “Diksiya Akademiyası”nın “Ana dilində hekayəni danış” natiqlik çempionatının final mərhələsi uğurla yekunlaşıb.
Çempionatın final mərhələsinə vəsiqə qazanan 11 iştirakçı qalib gəlmək üçün səhnədə 5 dəqiqəlik çıxışlarını təqdim ediblər. "Ana dilində hekayəni danış" natiqlik çempionatının qalibi öz xüsusi nitq istedadı ilə fərqlənən Zinyət Əliyeva olub, layihədə 2-ci yerin sahibi Murad Yunusov, 3-cü yerin sahibi isə Davud Muxtarov seçilərək “Nar” tərəfindən xüsusi hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
“Nar”ın Korporativ Ünsiyyət və İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin direktoru Hökümə Kərimova müsabiqə qaliblərini təbrik edərək belə bildirib: “Nar” olaraq, Azərbaycan dilinin qorunması və inkişafı bizim üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir. Dilimiz milli kimliyimizin, mədəniyyətimizin və tarixi irsimizin əsas bir hissəsidir. Azərbaycan dilindəki zəngin söz ehtiyatı və ifadə imkanları, onun nə qədər dərin və çoxşaxəli olduğunu göstərir. “Ana dilində hekayəni danış” natiqlik çempionatına verdiyimiz dəstək, bu məqsədin həyata keçirilməsinin bir nümunəsidir.
Düzgün və təsirli dil istifadəsi yalnız şəxsi ünsiyyətdə deyil, həm də professional iş mühitində çox əhəmiyyətlidir. Effektiv kommunikasiya bacarıqları, iş dünyasında qarşılıqlı anlaşmanı artırır və peşəkarlığı möhkəmləndirir. Bu cür tədbirlərdə iştirak etməklə, iştirakçılar yalnız dil bacarıqlarını inkişaf etdirməklə qalmır, həm də gələcəkdə iş həyatında uğur qazanmaq üçün lazım olan bacarıqları inkişaf etdirirlər”.
Qeyd edək ki, “Ana dilində hekayəni danış” natiqlik çempionatı dörd ildir, təşkil edilir və bu vaxta qədər müsabiqəyə 250-dən çox iştirakçı qatılıb. “Nar” ana dilimizin inkişafına təkan verən müxtəlif layihələrlə yanaşı, son iki ildir, natiqlik çempionatının keçirilməsinə də öz dəstəyini göstərir. Mobil operatorun korporativ sosial məsuliyyət sahəsində gerçəkləşdirdiyi layihələr haqqında ətraflı məlumatı nar.az səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_456f7619654ca9aaf4bce8635_o.jpg
In order to contribute to the development of the Azerbaijani language, the final stage of the the public speaking championship "Tell a story in your mother tongue" of the "Diction Academy" organized with the support of Nar on August 1 - the day of the Azerbaijani alphabet and the Azerbaijani language, was successfully concluded.
11 participants qualified for the final stage of the championship presented their 5-minute performances on stage to win. The winner of the "Tell a story in your mother tongue" public speaking championship was Zinyat Aliyeva, distinguished with his special public speaking talent, the winner of the 2nd place was Murad Yunusov, and the 3rd place winner was Davud Mukhtarov. All winners received special gifts by Nar.
Hokuma Karimova, Director of Corporate Communication and Public Relations department at Nar, congratulated the competition winners. “Nar attaches great importance to the preservation and development of the Azerbaijani language. Our language is an essential part of our national identity, culture and historical heritage. The extensive vocabulary and expressive possibilities of the Azerbaijani language show how deep and versatile it is. Our support for the "Tell a story in your mother tongue" public speaking championship is an example of the realization of this goal.
Proper and effective language use is very important not only in personal communication but also in a professional work environment. Effective communication skills increase mutual understanding and boost professionalism in the business world. By joining such events, the participants not only improve their language skills, but also develop the skills they need to succeed in their working life in the future."
It should be noted that the public speaking championship "Tell a story in your mother tongue" has been organized for four years, and more than 250 individuals have participated in the competition so far. In addition to various projects that promote the development of the Azerbaijani language, Nar has been supporting the championship for the past two years. For detailed information about the projects implemented by the mobile operator in the field of corporate social responsibility, please visit us at nar.az.