https://www.innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_38a11a9f38ea270c1827723b7_o.jpg
28 yanvar 2022-ci il tarixində “Baku Marriott Hotel Boulevard”da növbəti “Baku International HR Forum” keçirilib. Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə keçirilən tədbirdə ölkənin ən qabaqcıl şirkətləri və insan resursları sahəsində olan peşəkar menecerlər iştirak edib.
Forum zamanı əsasən 3 mövzu ətrafında müxtəlif fikir mübadilələri aparılıb: “İnsan kapitalının inkişafı”, “Gələcək innovasiyalar” və “CEO-ların HR-dan gözləntiləri”. Tədbirdə Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin 1-ci müavini Fərid Hüseynov və İnsan Resurslarının İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Fərqanə Məmmədova əsas spiker qismində çıxış edərək öz təcrübələri ilə bölüşüblər, həmçinin iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Tədbirin sonunda ölkənin bir sıra iri şirkətləri xüsusi mükafatlara layiq görülüb. Kapital Bank da 2 nominasiya üzrə - “Ən yaxşı transformasiya strategiyası” və “Ən yaxşı KSM strategiyası” (“Qırmızı Ürəklər” Fondu) xüsusi mükafat alıb.
Qeyd edək ki, “Baku International HR Forum” insan resursları sahəsinin təsir gücünə malik peşəkar nümayəndələri bir araya gətirərək, bu sahədə dünyada tətbiq olunan yeniliklər, müasir innovasiyalar və texnologiyanın inkişafı, fərqli təcrübələrin dialoqlar, müzakirələr və fikir mübadilələri ilə paylaşılmasını hədəfləyən bir qlobal forumdur. Tədbirin təşkilatçısı Azərbaycan İnsan Resursları İnstitutudur.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_38a11a9f38ea270c1827723b7_o.jpg
28 января 2022 года в отеле Baku Marriott Hotel Boulevard состоялся международный HR-форум (Baku International HR Forum). В мероприятии, проведенном при генеральном спонсорстве Kapital Bank, приняли участие ведущие компании страны и профессиональные менеджеры в области человеческих ресурсов.
Форум был посвящен трем темам: «Развитие человеческого капитала», «Будущие инновации» и «Ожидания CEO от HR». На мероприятии в качестве основных спикеров выступили первый заместитель Председателя Правления Kapital Bank Фарид Гусейнов и директор Департамента по управлению человеческими ресурсами Фаргана Мамедова. Они поделились своим опытом, а также ответили на интересующие участников вопросы.
В конце мероприятия ряд крупных компаний страны были удостоены специальных наград. Kapital Bank получил призы в двух номинациях — «Лучшая стратегия трансформации» и «Лучшая стратегия КСО» (Фонд Red Hearts).
Следует отметить, что Бакинский международный HR-форум — это глобальный форум, объединяющий влиятельных профессионалов в сфере человеческих ресурсов, целью которого является продвижение новинок, распространение передовых инноваций и технологий в этой области, а также обмен разнообразным опытом. Организатором мероприятия является Азербайджанский институт человеческих ресурсов.