https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_91a6770a8d8956d822361ad63_o.jpg
“Bakcell” şirkətinin dəstəyi ilə qadınların İKT üzrə bilik və bacarıqlarının artırılmasına yönəlmiş xüsusi təqaüd proqramı davam edir. Proqram çərçivəsində iki ay müddətində baş tutacaq ixtisas təlimlərinə start verilib.
“Maya Hacıyeva adına İKT bacarıqları” təqaüd proqramı “Women in Tech” (WIT) beynəlxalq təşkilatı və Təhsilin İnkişafı Fondunun (TİF) birgə təşkilatçılığı, “Bakcell” şirkətinin dəstəyi ilə həyata keçirilir. Seçim mərhələsini uğurla keçmiş 15-45 yaş aralığında olan xanımlar iki ay ərzində UX/UI dizayn, kibertəhlükəsizlik, rəqəmsal marketinq və digər ixtisaslara yiyələndikdən sonra işlə təmin olunacaqlar.
“Təqaüd proqramına dəstək göstərməkdə əsas məqsədimiz Azərbaycan xanımları arasında informasiya texnologiyaları sektoruna dair məlumatlılıq səviyyəsini yüksəltmək, onları gələcəkdə bu sahə üzrə karyera qurmağa həvəsləndirməkdir. Şirkətimiz özünü inkişaf etdirməyə həvəsli olan xanımlara hər zaman dəstək göstərməyə hazırdır”, - deyə “Bakcell”in baş icraçı direktoru Klaus Müller bildirib.
Azərbaycanın ilk riyaziyyatçı qadın alimi Maya Hacıyevanın adına olan təqaüd proqramı 2023-cü ildə təsis edilib. Proqramın məqsədi cəmiyyətin inkişafında bilavasitə rolu olan qadınların gələcəyin peşələrinə yiyələnərək iqtisadi azadlıqlarını əldə etmələrinə, öz arzularını reallaşdırmağa dəstək göstərməkdir.
Qadınların təhsil və məşğulluq imkanlarının artırılması “Bakcell” şirkətinin korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir. Şirkət bu sahədə təşəbbüsləri dəstəkləməyi və daha da genişləndirməyi planlaşdırır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_91a6770a8d8956d822361ad63_o.jpg
При поддержке компании Bakcell продолжается проведение специальной стипендиальной программы, направленной на повышение уровня знаний и навыков женщин в области ИКТ. В рамках программы уже началось проведение специализированных тренингов в области современных технологий, которые продлятся 2 месяца.
Стипендиальная программа «ИКТ-навыки» имени Майи Гаджиевой совместно организована международной организацией Women in Tech (WIT) и Фондом развития образования (EDF) при поддержке компании Bakcel". Женщины, успешно прошедшие этап отбора, в возрасте от 15 до 45 лет будут трудоустроены после освоения UX/UI-дизайна, кибербезопасности, цифрового маркетинга и других специальностей в течение 2-х месяцев.
«Наша главная цель в поддержке стипендиальной программы – повысить уровень осведомленности азербайджанских женщин о сфере информационных технологий и стимулировать построение ими карьеры в этой сфере в будущем. Наша компания всегда готова поддерживать женщин, заинтересованных в саморазвитии», - сказал генеральный директор Bakcell Клаус Мюллер.
Стипендиальная программа «ИКТ-навыки» имени Майи Гаджиевой учреждена в 2023 году. Цель стипендии – поддержать женщин, которые играют непосредственную роль в развитии общества, и помочь женщинам обрести экономическую свободу и реализовать свои мечты посредством обучения профессиям будущего.
Расширение возможностей образования и трудоустройства женщин является одним из основных направлений программы корпоративной социальной ответственности (КСО) компании Bakcell. Компания планирует поддерживать и продолжать расширять инициативы в этом направлении.